Lički forum
Lički forum ZK Stajnica  
Rujan 20, 2019, 05:37:15 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave

Stranica: [1] 2 3 ... 10
  Ispis  
Autor Tema: JEZERANSKO SVETIŠTE.,CRKVA SV.JURAJA...  (Posjeta: 71371 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
GROF
Novi član
*

Spol: Muški

Profil WWW
« : VeljaÄŤa 29, 2008, 06:51:32 »

...E DRAGI MOJ LIČKI NARODE., PRIJATELJI LIKE., PISALI SMO O SVEMU I SVAČEMU., PA I O SVETIŠTIMA., IDEMO NEŠTO KONKRETNO.-

CRKVA SVETOG JURAJA., MARIJINO SVETIŠTE U JEZERANI - JEZERANE, OPĆINA BRINJE, LIČKO-SENJSKA ŽUPANIJA, REPUBLIKA HRVATSKA, EUROPA ., KOJE SE OVE GODINE PLANIRA OBNOVIT I DOPELJAT KOLIKO, TOLIKO U RED KAKO PRILIČI I DOLIČI JEDNOME SVETIŠTU.  A MI, NAŠA I MOJA MALENKOST IDEMO BAREM BIT NEKAKOVE ISKRICE U VELIKOME PLAMENU., KOJI ĆE SE AKO BOG DA POKRENUT OVE GODINE OKO OBNOVE...

POD OVIM NASLOVOM NAPISAT ĆU;   ŽIRO-RAČUNE  SVETIŠTA., KUNSKOG I DEVIZNOG NA KOJI SE MORE NOVČANO PRIPOMOĆ., IZ CELOGA SVITA., A NARAVNO I IZ LIPE NAŠE..., KI GOD OVO PROČITA I OSJETI U DUBINI DUŠE POTREBU., A IMA I MOGUĆNOST ZA POMOĆ, NEKA POMOŽE., BILA JEDNA KUNA, EURO, DOLAR,... KAKO SE I KAŽE U NARODU?...,,,NOVČIĆ PO NOVČIĆ; PALAČA., ZRNO PO ZRNO; POGAČA...

I ČA JOŠ NAPISAT??? MOJ DRAGI I LIPI LIČKI NARODE., U PREDIVNOJ NAM DOMOVINI HRVATSKOJ., I VI LIČANI, LIČANKE ŠIROM BELOGA SVITA..., RAČUNAMO I NA VAS SVE SKUPA., NA MALO ALI OD SRCA I IZ DUBINE DUŠE...

...STAVIĆEMO SLIKE SVETIŠTA., KAKO JE BILO NEKAD., KAKO JE DANAS...,,,   - IDEMO DALJE -   !!!

NARODE.,!!! OČEKUJEM VAŠE; PREDLOGE, POKUDE, POFALE, MIŠLJENJA, SUGESTIJE, ISKUSTVA,...,SLIKE., DA, DA., STARE SLIKE., KAKO BI MOGLI ČA VJERODOSTOJNIJE OBNOVIT I IZGRADITI NAŠE SVETIŠTE...!!!

...I DANAS., ZA KRAJ OVOGA MOGA PISMA MORAM JOŠ DODAT., A DA NE ZABORAVIM; POMOĆ PRI OBNOVI SVETIŠTA IDE MILODAROM PUČANSTVA JEZERANA I OKOLICE., OPĆINE BRINJE, ŽUPANIJE LIČKO-SENJSKE, BISKUPIJE IZ GOSPIĆA, MINISTARSTVA ZA KULTURU REPUBLIKE HRVATSKE., A NARAVNO I NAS MALIH POJEDINACA IZ CELOGA SVITA...!!!

BOG VAS SVE SKUPA BLAGOSLOVIL., A DRAGA MARIJA., MAJKA ISUSOVA; MILOSTI, LJUBAVI I NJEŽNOSTI NAM PODARILA., SVETI JURAJ., BIL NAM U POMOĆI PROTIV SVAKAKVOGA ZLA I NAPASTI!!!

BOG I ČITAMO SE...   VAŠ GROF!!!

« Zadnja izmjena: Listopad 01, 2008, 05:13:55 stenta » Evidentirano

GROF
MLADEN
Novi član
*

Profil Email
« Odgovor #1 : OĹľujak 02, 2008, 11:52:48 »

Citat: GROF
...E DRAGI MOJ LIČKI NARODE., PRIJATELJI LIKE., PISALI SMO O SVEMU I SVAČEMU., PA I O SVETIŠTIMA., IDEMO NEŠTO KONKRETNO.-

CRKVA SVETOG JURAJA., MARIJINO SVETIŠTE U JEZERANI - JEZERANE, OPĆINA BRINJE, LIČKO-SENJSKA ŽUPANIJA, REPUBLIKA HRVATSKA, EUROPA ., KOJE SE OVE GODINE PLANIRA OBNOVIT I DOPELJAT KOLIKO, TOLIKO U RED KAKO PRILIČI I DOLIČI JEDNOME SVETIŠTU.  A MI, NAŠA I MOJA MALENKOST IDEMO BAREM BIT NEKAKOVE ISKRICE U VELIKOME PLAMENU., KOJI ĆE SE AKO BOG DA POKRENUT OVE GODINE OKO OBNOVE...

BOG I ČITAMO SE...   VAŠ GROF!!!

Svaka ti čast jimenjače..

..ovako, kad sam ja bil mali i jimal nigdi oko 5-6 godin, išal sam delat nie švićkalice od lieske i nikakovoga drvieća..
i zamem ja jedan veliki nož iz stola iz ladice i iznad naše kuće iznad Dolca se popnem na jedno drvo otsičem grančicu i skočim sa toga drveta na zemlju..i kako sam se dočekal na noge tako mi se taj veliki nož zabije u desno oko...sav krvav i uplakan uletim u kuću..mama vrisnu ćapi me u naramak i trkomice u Jezerane i tamo zaustavi nikakov kamijon i u Brinje..u Brinju tata me ubaci u autobus i smanom odma u Rijeku..i tamo se sićam da mi je tata pokazal palac na ruki i pital me ča vidim... ja kažem palac..stari kaže, dobro je..bilo je to na JURJEVO..na dan Sv. Jurja..
---------------------------

..ljeto 1963 godine, idemo se kupat ja i moja sestra Maca na Dumenčićevu jamu ispod teta Jekine kuće, kupljedu se i drugi ljudi..
ja idem prieć preko jame kroz vodu i dojdem do kanala u sredini i samo odjedanput propade..tučem rukami po vodi ali niš ne pomaže..voda me polako nosi prema mrkom i tamnom otvoru kojim cijela jaruga ponire u zemlju i izlaz nigdi u Črnču...i ne bi ja ovo sad pisal da ni bilo JURE Markovića kaj me je na metar od jame izbacil van na brinu..
-----------------------------

..2007 God. kupujem u Tribunju vikend kuću u starom selu..za ko nis ni znal da je to naselje osnovano u 16. stoljeću. Ostaci srednjovjekovnog utvrđenja i crkva Sv. Nikole iz 1452. godine nalaze se u starom naselju Jurjevgrad.

Velečasni u Brinju se zove JURE Tutek!

poanta ovih priča je;
jedva čekam da se Crkva Sv. Jurja počme obnavljat, a pogotovo njen jedinstven i prekrasan bakreni kruov kuoga su partizani ukrali i odnesli prema Drežnici..
Jezeranska crkva ima veliki povijesni značaj za naš kraj, puno veći nego ča je bila partizanske politika..
partizani otputovaše a mi i crkva ostašmo..
Dok bude naše crkve bit će i nas..
Molio bi ovim putem moga jimenjaka Mladena Vranića da svakako istraje u nastojanju da se donacijama i svim drugim načinima dođe do potrebnog novca za rekonstrukciju i adaptaciju naše crkve Sv. Jurja..

čim mi se ukaže prilika da saznam broj Ž.R. za obnovu crkve uplatit ću: 5.000,00 kuna..

Crkva prije dolaska partizana..

poslije partizanskog pira..

ako je mogla bit vako lipa onda..sad će bit još lipša..

« Zadnja izmjena: Listopad 27, 2008, 10:47:10 MLADEN » Evidentirano
GROF
Novi član
*

Profil WWW
« Odgovor #2 : OĹľujak 02, 2008, 09:04:09 »

« Zadnja izmjena: SijeÄŤanj 29, 2012, 03:41:05 GROF » Evidentirano

GROF
GROF
Novi član
*

Profil WWW
« Odgovor #3 : OĹľujak 04, 2008, 02:01:44 »

...NA SVETOJ MISI OKUPI SE MALO VJERNIKA., KI GOD MORE TAJ DOJDE., KI DOJDE MOLI SE I ZA ONE KI NISU MOGLI DOĆ..., VJERNIKA NA SVETOJ MISI, BIĆE SVAKI DAN SVE VIŠE I VIŠE..., NEMAMO, NAŽALOST STALNOGA POPA., /SVEĆENIKA, VELIČASNOGA/...!!!
Evidentirano

GROF
GROF
Novi član
*

Profil WWW
« Odgovor #4 : OĹľujak 04, 2008, 02:06:05 »

Evidentirano

GROF
GROF
Novi član
*

Profil WWW
« Odgovor #5 : OĹľujak 05, 2008, 05:17:11 »

DRAGI MOJ LIČKI NARODE., DANAS; 05.03.2008.GODINE,SRIJEDA., DOBIL SAM OD SVEĆENIKA; JURE TUTEK., ŽIRO-RAČUNE OD NAŠEG SVETIŠTA!;
 ( POSTOJE DVIJE ŠTEDNE KNJIŽICE; KUNSKA I DEVIZNA );
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

CRKVA SVETOG JURAJA MUČENIKA - JEZERANE., UPRAVITELJ ŽUPE; Mario Vazgeč

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ŽIRO-RAČUN;                            2402006 - 1100613639

POZIV NA BROJ ODOBRENJA;      814005004-8700709946

MODEL;                                     / 05 /

- DEVIZNI RAČUN;                       IBAN: HR0524020061100613639

SWIFT;                                     ESB CHR 22

KNJIŽICE; ŽIRO-RAČUN., OTVOREN JE U "ERSTE" - BANCI U BRINJU.-

DRAGI MOJ LIČKI NARODE., BOG! VAS BLAGOSLOVIL!., ČITAMO SE., ČA VAM NI JASNO, JAVITE SE..., AJMO OBNOVIT JEZERANSKO SVETIŠTE!., ...NEKADA JEDNO OD NAJLIPŠI!!!
« Zadnja izmjena: Studeni 10, 2012, 12:59:28 Mato » Evidentirano

GROF
Ličan
Novi član
*

« Odgovor #6 : OĹľujak 05, 2008, 10:40:29 »

Grofe, crkva vam predivno izgljeda. Nis je vidil oko 40 godin i fala ti na slikami. Pokušajte malo oltar obogatit, dosta je siromašan.
Pozdrav
Evidentirano
MLADEN
Novi član
*

Profil Email
« Odgovor #7 : OĹľujak 06, 2008, 10:53:19 »

Citat: "Ličan"
Grofe, crkva vam predivno izgljeda. Nis je vidil oko 40 godin i fala ti na slikami. Pokušajte malo oltar obogatit, dosta je siromašan.
Pozdrav

Ličane bog daj i fala ti na javljanju, borme se nisi vaj put jimal s čim pofalit, nakon 40 godin nisi vidil Jezeransku crkvicu a prošal si pored nje barem 40 puti..
Oltar je siromašan baš si u pravu, ali jel ti možda poznato zač je tako siromašan?
Dobro da jimamo ikakovu crkvu nakon pohoda partizanske horde..
Ča misliš da je kim slučajem kaj partizan til napravit od naše crkve vikend kuću!?!
Al da ne postanem previše dosadan..
Nego rode moj oću ti se pofalit....
Evo sam sretan ča sam mogal bit med prvi s mojim skromnim darom Jezeranskoj crkvi..

..bilo bi smišno i pomislit da se i ti rođače moj dragi i Ličane mili naš Nikola Tominac ne bi mogal vako 'falit'..ili?
Nadam se takovoj 'fali' i od drugi rodoljuba po cielom svitu..ajde se 'pofalte' ljudi, skupa smanom..
Nek se zna tko su Ličani iz našega kraja..

vaš Mladen Sertić iz Siska..
Evidentirano
GROF
Novi član
*

Profil WWW
« Odgovor #8 : OĹľujak 06, 2008, 10:46:29 »

...OVA PRVA SLIKICA;  POSLIKANA JE ISPRED CRKVE SV.JURJA, PRIJE OTPRILIKE 30 GODIN., PREDPOSTAVLJAM DA JE BILA PRVA PRIČEST., / PRIČESNICI /...,SA POPOM MILOM IVANČIĆEM U POZADINI...

...OVA DRUGA SLIKICA; POSLIKANA JE U CRKVI SV.JURJA; 1996.GODINE., KRIZMANICI - / BERMENICI /., POP; MILE IVANČIĆ., BISKUP; JOSIP BOZANIĆ., DANAS; KARDINAL...
Evidentirano

GROF
GROF
Novi član
*

Profil WWW
« Odgovor #9 : OĹľujak 08, 2008, 06:29:04 »

Pozdrav

...! DRAGI MOJ LIČANE!!!   ...MA NAŠA CRKVA IZGLJEDA SAMO LIPO NA VI SLIKICA., ALI USTVARI JE U JAKO LOŠEM STANJU., KROV PROKIŠNJAVA, VANJSKA  FASADA JE 90 POSTO POTROŠENA..., DA BUDE U LIKI LIPŠE VRIME, POSLIKAT ĆU CRKVU IZVANA SA SVI STRAN., PA MORETE ONDA IMAT PRAVU SLIKU ŠTETE I POTROŠENOSTI SVETIŠTA...

...A OLTAR., OLTAR JE BOGAT U USPOREDBI SA CRKVOM., MORA NAM BIT JASNO KOLIKO JE NAŠA CRKVA; SVETIŠTE., NASTRADALO U ONOME RATU;., OPLJAČKANO, ZAPALJENO, PORUŠENO..., A OBNOVA., OBNOVA, KODA JE I NI BILO., SVE SE U NEKOLIKO NAVRATA POPRAVILO KAKO SU PRILIKE DOPUSTILE., KAKO NOVČANE., TAKO ONE OD STRANE NARODNE VLASTI, PRILIKE., KE I NISU BILE BAŠ PRILIKE..., MA OĆU REĆ DA SU UGLAVNOM BILE NEPRILIKE...

AKO BOG DA OVE GODINE, PUNO STVARI  DOĆE NA SVOJE MESTO., ČIM SVANE PROLIĆE I LIPI DANI, NAŠE SVETIŠĆE IDE U OBNOVU.
   RAČUNAMO NA POMOĆ SVIH I SVAKOGA!!!

...I ČA REĆ.,???  LIČANE, BOG VAS BLAGOSLOVIL., VAS I VAŠU PREDIVNU OBITELJ., RAČUNAMO I NA VAŠU POMOĆ!!!., UZ NAPOMENU; DA I OVO ČA STE DO SADA NAPRAVILI., NAPRAVILI STE JAKO PUNO...,PUNO, PUNO ZA CELU NAŠU REGIJU, ODRADILA JE VAŠA I NAŠA; LIČKA STRANICA NA INTERNETU; ZAVIČAJNI KLUB "STAJNICA".

FALA VAM DONEBA!!!., SVIMA SKUPA SA PREDSJEDNIKOM LIČANOM NA ČELU!!!

BOG I ČITAMO SE...
Evidentirano

GROF
GROF
Novi član
*

Profil WWW
« Odgovor #10 : OĹľujak 09, 2008, 12:58:59 »

+++   FALJEN ISUS I MARIJO !!!

+++   NAVIKE NAM BUDI !!!

...FALA, FALA DONEBA., MLADENU SERTIĆU KI JE NESEBIČNO I OD SRCA DAL OVAJ PRILOG ZA OBNOVU JEZERANSKOG SVETIŠTA., I MORAM NAPOMENUT., NOVČANA PRIPOMOĆ BILA JE VELIKA, ISTO ONAKO, KAKO JE VELIKA NJEGOVA DUŠA I SRCE...   PRIJATELJU I LEGENDO ZA ŽIVOTA., KADA TO PIŠEM, ONDA TAKO I MISLIM., ONDA STVARNO TAKO TO I JE., I ČA TI MOREM REĆ???...BOG TE BLAGOSLOVIL!., A SV.JURAJ SVEGA ZLA TE OBRANIL I ZDRAVLJA TI PODARIL!!!  

BOG!   ...TVOJA JEZERANA I LIKA TE ČEKADU!...
Evidentirano

GROF
jezeranac
Novi član
*

« Odgovor #11 : OĹľujak 09, 2008, 10:04:33 »

DRAGI MLADENE,NE TREBA PUNO TROSIT RIJECI,NEGO DA BOG DA,DA
TAKOVI LJUDINA MED NAMI BUDE CA VISE...A  DUBOKO SAM UVJEREN
DA OCE.
FALA KUMICU GROFU ZA ODPOCETU TEMU,A TEBI DRAGI MLADENE NA
NA DARU... :roll:
Evidentirano
MLADEN
Novi član
*

Profil Email
« Odgovor #12 : OĹľujak 11, 2008, 12:01:51 »

Citat: "jezeranac"

DRAGI MLADENE,NE TREBA PUNO TROSIT RIJECI,NEGO DA BOG DA,DA
TAKOVI LJUDINA MED NAMI BUDE CA VISE...A  DUBOKO SAM UVJEREN
DA OCE.
FALA KUMICU GROFU ZA ODPOCETU TEMU,A TEBI DRAGI MLADENE NA
NA DARU... :roll:

Dragi moji lipi rođaci, previše me falite, verujte mi da sam presretan da se već jedanput započme va akcija za pomoć našoj Jezeranskoj crkvi..
Zahvaljujući našem 'Grofu' našem Mladenu Vraniću, evo krenulo je..
ja mislim da je ovo tek početak..
zbog prevelikoga posla bit ću malo odsutan iz Siska a kad se vratim svom snagom ću navalit na naše Ličane i druge "jigrače" u mom mestu za pokretanje doniranja u popravljanju i uređenju crkve Sv. Jurja u Jezerani..(to očekujem i od svi vas ki čitate va slova)..
Bok Tone, bok Grofe..pozdrav svima..čujemo se i vidimo uskoro..
..skoro zaboravi..
IDEMO SE FALIT....
Evidentirano
Ličan
Novi član
*

« Odgovor #13 : OĹľujak 11, 2008, 09:39:58 »

Čestitam dečkima iz Jezeran. Ovako se voli svoja rodna gruda
Evidentirano
GROF
Novi član
*

Profil WWW
« Odgovor #14 : OĹľujak 16, 2008, 06:10:09 »

Čestitam dečkima iz Jezeran. Ovako se voli svoja rodna gruda

...DRAGI NAŠ I MOJ LIČANE., FALA VAM NA ČESTITKI.-

... MORAM SE SAMO POFALIT I NAJVAIT JOŠ SLIKIC O JEZERANSKOJ CRKVI., O SVETIŠTU., KAKOVO JE BILO NEKAD., PRIJE PUNO GODIN., ONO MALO ČA SE SAČUVALO PO JEZERANSKI ŠKRINJA.  NAŽALOST., KADA SU NAŠA JEZERANA GORILA., A ONO ČA NI IZGORILO OD ZLOČESTI RUK - ZAPALJENO., ZAPALILI I POPALILI SU SAMI LJUDI, MJEŠTANI JEZERAN U STRAVU, OD NEKOGA I NEČEGA IZ NARODNE VOJSKE, VLASTI NARODNE., TE I TAKOVE U NO VRIME...  BOŽE MOJ!., KAĆEMO SE PRESTAT BOJAT LJUDI???,,,...

...................NI VRIME NI MESTO., ALI, ALI, OVO MORAM NAPISAT., U RAZGOVORU /DIJALOGU/., MENE SA MOJIM SUGOVORNICIMA, STARIM JEZERANSKIM ŽITELJIMA., KAD SU MI PRIPOVIDALI O STRAVU???...ČA JE STRA?...NAŠI LJUDI SE I DANAS BOJIDU, STRAVUJEDU I KAŽEDU!...SUDE NAŠIM GENERALIMA!., POBJEDNICIMA!.,...   BOŽE MOJ!., ČA BI BILO??? DA NISMO POBJEDNICI!!!...,,,PRED BOGOM, PRED NARODOM,...ČISTI...!  ...SV.JURAJ-E!!!., OBRANI NAS I VOGA ZLA...,KO I DOSAD!!!

...VJERA U BOGA I HRVATSKA SLOGA!!!  

BOG!!!
Evidentirano

GROF
 Stranica: [1] 2 3 ... 10
  Ispis  

Skoči na:  

UseBB Port by Gaia Lički forum ZK Stajnica | Powered by SMF 1.1.10. © 2005, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.