Lički forum
Lički forum ZK Stajnica  
VeljaÄŤa 25, 2020, 07:31:06 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave

Stranica: 1 [2]
  Ispis  
Autor Tema: LIKA 1941 - 1945  (Posjeta: 29707 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
Lipice
Novi član
*

Spol: Muški

http://www.facebook.com/#!/groups/44928721496/

351463115 lipicetv@hotmail.com
Profil WWW
« Odgovor #15 : Svibanj 10, 2007, 03:50:23 »

Komemoracija senjskim žrtvama iz 1937.

Nad grobovima sedmero ubijenih mladića i djevojaka, senjskih žrtava iz 1937. godine, na groblju svete Marije Magdalene održana je komemoracija. Uime Ličko-senjske županije žrtvama se poklonio zamjenik župana prof. Ivica Mataija.

Copyright 2002 NOVI LIST d.d. Sva prava pridržana.
Evidentirano

Lee Chan 4 life
GROF
Novi član
*

Profil WWW
« Odgovor #16 : Kolovoz 25, 2007, 01:28:44 »

Citat: "jezeranac"

2.Strana:   Tesko se cita tekst,sto se more partizanska tehnika...
                 tuom tehnikom su samo oni znali rukovat... haha Sirast
   E MOJ KUMIĆU JEZERANAC., OVU PRESUDU TVOME POK.OCU OD STRANE "NARODA JUGOSLAVIJE" ČITAL SAM NEKOLIKO PUTI., NEŠTO SAM I USPIL PROČITAT JER JE PRESLIKA LOŠA..., ZASTAJALA MI JE KNEDLA U GRLU I DLAKE SMU MI SE JEŽILE PO CELOM TELU...,MA PRESUDA DA NEPOVERUJEŠ.,KO OTPUSNO PISMO JAKO TEŠKOG BOLESNIKA.,I ONDA SMRT BEZ STRA., BRZA I IZNENADNA, NESVJESNA...,O BOŽE MOJ..., NEKA TIM I TAKVIM ZLOČESTIM, BOGOLIKIM LJUDIMA SAM BOG OPROSTI...,,,    PA ONDA ONAKO UZ PUT., SITIM SE MOG POKOJNOG DEDA.,; STJEPAN ŠARAR, RAZVALA K.BR.68.,KUĆE GOSPODAR...,JEZERANA...   UBIŠE GA NEKI LJUDI, PARTIZANI., IZA ČRNČA, NEGDI U KORITI., I JAVIŠE MOJOJ OBITELJI TU ŽALOSNU I OČEKIVANU VEST..., OTE PONJEGA DOLI., DA GA VUCI NEPOJIDU KO MARVU..., LEŽI ZATRPAN SA MALO LIŠĆA,ZEMLJE I TRAVE..., NEMOJTE SE PRESTRAŠIT,  IZGLJEDA MRTVAC MALO LOŠE., A KAKO LOŠE, Š?, MA KAKO  MRTVAC MORE IZGLJEDAT NEGO LOŠE...,/TAKO SU TEKLI,OTPRILIKE,  RAZGOVORI MOJE OBITELJI.,IZBEZUMLJENE OD STRA.,NARODNE VOJSKE/...,MA NI ZA DIVANIT., ZNATE DA SU POKOJNOG TUKLI., IMAL JE PREDUGAČAK JEZIK., I  IZ KOLONE PREMA DREŽNICI, NA PREKI SUD., JEDINO SE MOJ NARODE ON BUNIL, I SVAŠTA JIM DIVANIL...,A ONI SU GA TUKLI KUNDACIMA., ON JE NJI ONAKO SVEZAN JEZIKOM, A ONI STRAŽARI NJEGA KUNDAKOM., PA DA VIDIMO KI ĆE DUŽE IZDRŽAT..., IZBILI SU MU OBADVA OKA, BIL JE SAV U KRVI,...U KORITI JE PUSTIL DUŠU, I SAMO SU GA ODVEZALI I BACILI SA STRANE PUTA U NEKAKOV JARAK..., NA KOLI SU GA DRUGI ILI TREĆI DAN DOPELJALI KUMI MIŠKAĆI I GEROVČEVA RODBINA., ...ON JE BIL SAMO ZA BOLJE JUTRA, ČUVAL JE NAŠA JEZERANA I HRVATSKU KO TISUĆE DRUGI...,I MORAL JE ZA PUNO NAS OBITELJI I SVE LJUDE,  PROĆ KRIŽNI PUT..., MOJI NEMADU ODNJEGA "PRESUDU" ZA USPOMENU.,SAMO PUNO GODIN STRA...,KO I SVI NAŠI TAKOVI... , NAŽALOST I NA SRAMOTU MOJE OBITELJI., MOGA POK. DEDA; STJEPAN šARAR., MOJA BAKA I OBITELJ SMILI SU GA SAHRANIT BEZ ČUVARINE, BEZ SPROVODA, BEZ POPA, BEZ IMENA, ...,NARODNA VOJSKA PROZVAŠE GA; STEVAN ŠARAC., A TAKO SU GA I OPISIVALI, / POD TIM IMENOM / U NEKOLICINI KNJIG...,.... NEKA MU JE LAKA HRVATSKA ZEMLJA ZA KU  MU UZEŠE ŽIVOT...                                                                               ... KUME MOJ JEZERANAC, FALA TI NA INSPIRACIJI ZA OVAJ MOJ ZAPIS O MOM DEDU STIPI....AKO BUDEM IMAL SINA., ZVAT ĆE SE;  DINO - STIPA....    BOG BLAGOSLOVIO HRVATSKU!!!
Evidentirano

GROF
Lipice
Novi član
*

Profil WWW
« Odgovor #17 : Listopad 20, 2007, 05:07:38 »

Citat: MLADEN

SENJSKE ŽRTVE 9.svibnja 1937.god.
(isječak iz NDH novina 1941-1945)

T O M O    *    N I K Š I Ć
P E R E    *    F R K O V I Ć
N I K O L A    *    B E V A N D I Ć
M A R K O    *    S M O L Č I Ć
K A T I C A    *    T O N K O V I Ć
J A K O V    *    M I L K O V I Ć
F R A N E    *    J E L A Č A
M A R T I N    *    M A R K O V I Ć
I V A N    *    S T A R Č E V I Ć

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Evidentirano

Lee Chan 4 life
Ličan
Novi član
*

« Odgovor #18 : Listopad 20, 2007, 06:29:24 »

Ovo je jedan od najvećih masakra koje su počinili srpski žandari u Lici između dva svjetska rata. Nešto manje bilo je žrtava u Stajnici 1925. godine kada su stradale "Stajničke žrtve.
Evidentirano
Lipice
Novi član
*

Profil WWW
« Odgovor #19 : Listopad 21, 2007, 12:05:19 »

Srpski zločin u Senju nad Hrvatima 1937

http://www.youtube.com/watch?v=1jvGwgTQMwM&mode=related&search=
Evidentirano

Lee Chan 4 life
Jodevcic1987
Novi član
*

josip-zg@hotmail.com
Profil WWW Email
« Odgovor #20 : Listopad 21, 2007, 09:26:58 »

Evidentirano

jepo li je Hrvat biti majko hvala ti

MLADEN
Novi član
*

Profil Email
« Odgovor #21 : SijeÄŤanj 04, 2010, 04:45:17 »

Jedinstveno! - Fotografije senjskih žrtava!
Prvi put na internetu!

http://www.cro-eu.com/forum/index.php?topic=1754.msg3730#msg3730Mladen

pozdrav,
M.Sertic

Evidentirano
Ličan
Novi član
*

« Odgovor #22 : SijeÄŤanj 05, 2010, 04:53:12 »

Hvala Mladene za izvrsne priloge.
Evidentirano
 Stranica: 1 [2]
  Ispis  

Skoči na:  

UseBB Port by Gaia Lički forum ZK Stajnica | Powered by SMF 1.1.10. © 2005, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.