Lički forum
Lički forum ZK Stajnica  
Kolovoz 18, 2019, 06:58:12 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave

Stranica: [1]
  Ispis  
Autor Tema: U spomen na 12 branitelja i civila iz Široke Kule  (Posjeta: 8179 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
Lipice
Novi član
*

Spol: Muški

http://www.facebook.com/#!/groups/44928721496/

351463115 lipicetv@hotmail.com
Profil WWW
« : Rujan 13, 2007, 05:17:24 »

U spomen na 12 branitelja i civila iz Široke Kule i okolice pogubljenih na početku srpske agresije na Hrvatsku danas će se na mjestu jame Golubnjače blizu Ljubova otkriti spomen-obilježje.

Otkrit će ga potpredsjednica Vlade Jadranka Kosor. Podsjetimo, tog kobnog 13. listopada 1991. četnici su mučki ubili 13 hrvatskih civila, mještana Široke Kule, mjesta udaljenog 11 kilometara od Gospića. Najmlađa žrtva ovog strašnog zločina bila je 13-godišnja curica Verica Nikšić. Počivali u miru Božjem. Za ovaj strašan zločin nitko nije odgovarao!
Evidentirano

Lee Chan 4 life
Lipice
Novi član
*

Spol: Muški

http://www.facebook.com/#!/groups/44928721496/

351463115 lipicetv@hotmail.com
Profil WWW
« Odgovor #1 : Listopad 11, 2007, 12:06:49 »

Žrtve četničkog zločina u Širokoj kuli su:

Kate Nikšić, r 1937.
Verica Nikšić, r 1978.
Mande Nikšić, r 1940.
Ana Nikšić, r 1904.
Marija Nikšić, r 1901.
Ana Nikšić, r 1920.
Petar Nikšić, r 1942.
Ivica Nikšić, r 1974.
Ante Nikšić, r 1937.
Joso Nikšić, r 1957.
Petar Nikšić, r 1948.
Nikola Nikšić, r 1932.
Ana Orešković, r 1930.
Anka Orešković, r 1945.
Nikola Orešković, r 1937.
Mara Orešković, r 1911.
Milan Orešković, r 1930.
Kate Orešković, r 1932.
Ivan Orešković, r 1896.
Marija Orešković, 1901.
Matija Orešković, r 1912.
Ante Orešković, r 1937.
Anka Orešković, r 1935.
Kate Čačić, r 1913.
Ivan Štimac, r 1930.
Marica Štimac, r 1933.
Ana Vojvodić, r 1933.
Mile Vojvodić, r 1938.
Ivan Perković, r 1920.
Mane Rakić
Luja Rakić
Radmila Rakić
Dragan Rakić
Milorad Rakić.
Evidentirano

Lee Chan 4 life
Ličan
Novi član
*

« Odgovor #2 : Listopad 13, 2007, 12:56:31 »

Ovim putem svim žrtvama našeg naroda u Domovinskom ratu odajmo dostojnu počast.
Počivali u miru.
Evidentirano
hrvač_GS
Novi član
*

d0d0123@hotmail.com
« Odgovor #3 : VeljaÄŤa 23, 2011, 03:31:26 »

Evo da se ja javim budući da su moji iz kule (tj. mater) iz hrvatsko-srpske obitelij (pokojni djed je bio srbin) e sad stvar za početak da napomenem da su rakići srbi (kolko ja znam  Osramoćen ) i da su stradali jer nisu stali na četničku stranu, ali uglavnom nisam siguran da li su ti zlocini bili potpomognuti od domacih ljudi ali o tome selo ni priča, ali znam da su djed i baba bježali iz sela stjecajem okolnosti, također za vrijeme drugog svj. rata kolko sam ja čuo od starijih seljana nije bilo kavgi između hrvata i srba (ili kako se to kaze vlaha) već da je sve bilo organizirano od onih srba s onu stranu drine. Vjerojatno se pitate čemu ja pišem ovaj tekst, ja ga bišem ne bi li vam kolko tolko rasvjetlio situaciju u selu za vrijeme ratova, također pišem ovo jer ne želim da preostalo vlasko stanovnistvo bude smatrano krivcima za minule događaje. Reći će te da ja to pišem iz obiteljskih razloga što je djelomično istina i zaboravih reći da bi ova poruka trebala biti apel da se stvari vrate na staro jer na kraju krajeva hrvatsko i vlasko(srpsko) stanovnistvo zivjelo je u miru do 20. stoljeća. Lijep pozdrav svima i što se tiće 2. svj. rata dovoljno je upisati marko oršković na google-u sve će biti jasno Smješko
Evidentirano

ipo´j naše Ličko Lešće, lipe naše livadice....
Ličan
Novi član
*

« Odgovor #4 : VeljaÄŤa 23, 2011, 08:19:49 »

Svaka nedužna žrtva je posebna tragedija i treba joj odati dostojnu počast. Ali isto tako treba istražiti sve okolnosti pod kojima se pojedini zločin dogodio i koliko je ljudi i od koga stvarno stradalo. Nažalost, nebi se dogodilo da još uvijek nemamo približno točne podatke o žrtvama 2. svjetskog rata. Jedni ih napuhavaju a drugi umanjuju i koriste za dnevnu politiku.
Mi smo u Stajnici istražili to razdoblje i objavili u knjizi "Stajnica i okolica" cjelovit popis svih žrtava.
Na ovaj se način više ne može manipulirati s tim vremenom, a žrtvama je podignut dostojan spomen za sva vremena.
Dok ne budemo ovako razmišljali i dalje ćemo se baviti prošlošću a o budućnosti... ma tko razmišlja o sutra.
Evidentirano
Vesna
Novi član
*

Spol: Ženski

« Odgovor #5 : Travanj 18, 2011, 04:27:29 »

hrvač_GS kaže:
Citat:
kolko sam ja čuo od starijih seljana nije bilo kavgi između hrvata i srba (ili kako se to kaze vlaha) već da je sve bilo organizirano od onih srba s onu stranu drine.

Lepo si sve rekao u celom svom komentaru, jedino mi je ovo citirano malo široko .. veruj mi da Srbi kao narod "s onu stranu Drine" imaju preča posla od zavadjanja ostalih, kao što svako na svetu ima svoja posla i lične probleme, i ako je tvoja tvrdnja tačna ona se odnosi na mali broj ekstremista, kojih opet ima u svakom narodu. Moji Ličani u Beogradu žive i dalje kao sav normalan svet, niti ih je neko dirao, niti su imali bilo kakve neprijatnosti tokom poslednjih decenija. (iako se mnogi imenom i prezimenom jasno razlikuju od srpskog življa)
« Zadnja izmjena: Travanj 18, 2011, 04:32:23 Vesna » Evidentirano
Ličan
Novi član
*

« Odgovor #6 : Travanj 19, 2011, 12:02:36 »

Misli se na pojedina rukovodstva i ideologije. Narod u pravilu interesira osobna egzistencija.
Evidentirano
 Stranica: [1]
  Ispis  

Skoči na:  

UseBB Port by Gaia Lički forum ZK Stajnica | Powered by SMF 1.1.10. © 2005, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.