Lički forum
Lički forum ZK Stajnica  
Kolovoz 18, 2019, 06:49:19 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave

Stranica: 1 [2]
  Ispis  
Autor Tema: LIČKA DRAGOVOLJAČKA BOJNA USTAŠKE VOJNICE  (Posjeta: 20118 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
hos zg
Novi član
*

za_dom_spremni@hotmail.com
Profil WWW
« Odgovor #15 : VeljaÄŤa 11, 2008, 09:52:36 »

ja bih imao jednu zamolbu. Ako bi netko mogao istražiti čovjeka pod imenom Ivan Jurković iz druge satnije prve bojne. Mislim da mi je to pradjed ali nisam siguran cuo sam neke price. Ako nitko nemre molio bih da me uputite kako da sam istražim.
Evidentirano
sljeme
Novi član
*

privat privat privat
« Odgovor #16 : Srpanj 27, 2008, 07:55:46 »

Citat: "hos zg"
ja bih imao jednu zamolbu. Ako bi netko mogao istražiti čovjeka pod imenom Ivan Jurković iz druge satnije prve bojne. Mislim da mi je to pradjed ali nisam siguran cuo sam neke price. Ako nitko nemre molio bih da me uputite kako da sam istražim.

Prema dostupnim dokumentima Ustaske vojnice postojalo je u Lickoj Ustaskoj Legiji, Jurkovica kako sliedi;

Branko JURKOVIC,vojnicar, 4-ta sat III-ce bojne, Licke Ustaske Legije
Ivan JURKOVIC,  vojnicar u 2-goj satniji,I-ve bojne Licke Ustaske Legije  a od 1943 pa dalje u 1-voj sati XIX-te djealtne bojne sa posadom Brinje, zapovjednik bojne ustaski satnik Milan Mesic.
Josip JURKOVIC, vojnicar, 8-sat, II-ge Licke Ustaske bojne
Joso JURKOVIC, rojnik, 1-vi sat, XXXIV-te djelatne bojne IV-tog zdruga
odlikovan kolajnom za hrabrost Poglavnika Ante Pavelica IV. stupnja ( broncana)
Mate JURKOVIC,  vojnicar,  2-gi sat XIX-te bojne, Brinje, posmrtno odlikovan kolajnom za hrabrost Poglavnika Ante Pavelic III. stupnja (mala srebrna).

Bilo bi vrlo pozeljno i zahvalno, kako bi netko u Brinju ili okolici porazgovarao sa zupnicima koji bi iz svojih knjiga mogli dati ostale podatke, kao mjesto i godina rodjenja, roditelji i skolska izobrazba.
Evidentirano
Lipice
Novi član
*

Spol: Muški

http://www.facebook.com/#!/groups/44928721496/

351463115 lipicetv@hotmail.com
Profil WWW
« Odgovor #17 : Prosinac 19, 2008, 02:44:04 »

s tipkovnicom crtano...
Evidentirano

Lee Chan 4 life
 Stranica: 1 [2]
  Ispis  

Skoči na:  

UseBB Port by Gaia Lički forum ZK Stajnica | Powered by SMF 1.1.10. © 2005, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.