Lički forum
Lički forum ZK Stajnica  
Rujan 24, 2022, 07:30:40 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave

Stranica: [1]
  Ispis  
Autor Tema: VALENTINOVO  (Posjeta: 10567 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
Rincica
Novi član
*

« : VeljaÄŤa 10, 2007, 01:30:23 »

VALENTINOVO

Datum:   14.veljača 2007
Svetci:   Valentin, Zdravko
Događaj:   Dan zaljubljenih

Neki tvrde, da je Valentinovo izmišljotina cvijećarnica i industrije čokolade.  Krsćanske novine povezuju Valentinovo s Sv. Valentinom a mi ga slavimo kao dan lubavi i prijateljstva.

Već su stari Rimljani 14. veljaču slavili s tim da su sve ženske osobe u obitelji s cvijećem obradovali.
S danamo 14. veljača može svako s nečim povezati. Iako do danas nije jasno, kakve veze Sv. Valentin ima s zaljubljenima! Sv. Valentin je bio Biskup od Terni kojeg su 269 god. ubili.  

Oko Valentinovog su nastali i drugi običaji i tradicije. Tako se priča da će se dijevojka za prvog muškarca udati na kojeg se na Valentinovo namjeri.

Trgovci i mornari su u srednjem vijeku Valentinovo s jednom gozbom, svečanim ručkom slavili dok su u Francuskoj, Belgiji i Engleskoj, za jednu godinu, Valentinu i Valentina birali kao zaručnike.

U Njemačkoj se Valentinovo tek poslje II. Svjetskog rata slavi. Preuzimajući od Amerikanaca njihovu kulturu kao i Coka Colu i žvakaču gumu.

U Japanu poklanjaju namještenice na taj dan svom poslodavcu čokoladu.

Danas sam bila u gradu i meine je, pored svih tih crvenih i ružičastih srca i srcetića, obuhvatila romantika. Sijetila sam se svih dragih osoba koje zaslužuju moju pozornost, pažnju i ljubav. Sjetila sam se moje prodavačice novina koja uvijek primi moju preporučenu poštu, sjetila sam se ljubazne konobarice koja me uvijek s osmijehom posluži, sjetila sam se dobrih i dragih kolega i šefa koji mi svu slobodu i povijerenje ovog svijeta daje.

Hodala sam cik-cak od trgovine do tgovine da bi nakraju uznojene, premorena i gladna ali radosna krenula kući. Mobitel je u torbici zvoni, ruke pune papirnatih vrećica, ulica mokra od kiše i snijega. Nisam mogla uzeti razgovor od moje drage prijateljice Ankice koja me je jako obradovala sa njezinim SMS.

I to je ljubav, dobiti SMS kad se niti najmanje ne nadaš.

Kako će te vi nekom pokazati vašu ljubav to je vama prepušteno.

Ja ću, na taj dan, za trenutak misliti na Zdravka Vukovića kojem je na Valentinovo imendan.

U tom smislu, svima vama na ovom forumu želim lijepo Valentinovo.

Rinčica
Evidentirano

Marica sa bivseg Foruma
andela
Novi član
*

« Odgovor #1 : VeljaÄŤa 13, 2007, 04:22:45 »

Simpa, simpa, simpatija si ti
Simpatija si moje mladosti
I tiho, tiho, tiho sviraj mi
Tu serenadu nase ljubavi

Simpa, simpa, simpatija si ti
Simpatija si moje mladosti
Ko sunce moje tebe cekam ja
Da opije nas vino jadrana

Mama, mama, mama rodi me
Jos jednom kada prode ovo sve
Jer kad sam sa njim cvjeta ruza sto
I svaki dan je valentinovo

jer svaki dan je valentinovo....a aa aaa AA AAAAAAAAA...VALENTINOOOOOOVOOOOOOOOOOOOOOOO!!! Smješko :lol:
Evidentirano
Rincica
Novi član
*

« Odgovor #2 : VeljaÄŤa 13, 2007, 12:56:04 »

Dobro nam dosla draga Andela!  Jezik

Pjesmica je jako lijepa!  Jezik

I u pravu si; Trebalo bi da je svaki dan Valentinovo!  :wink:

To nazalost, pored sve volje i truda, nije moguce. Ali moguce je da sebi i drugima, s takvim pjesmica, bar malo ulijepsamo dan.  :wink:

Ja to cinim .... preko SMS!

U tom smislu; Zelim ti ugodan "valentinski" dan.
Evidentirano

Marica sa bivseg Foruma
 Stranica: [1]
  Ispis  

Skoči na:  

UseBB Port by Gaia Lički forum ZK Stajnica | Powered by SMF 1.1.10. © 2005, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.