Lički forum
Lički forum ZK Stajnica  
Svibanj 26, 2022, 04:52:46 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave

Stranica: [1]
  Ispis  
Autor Tema: POSVEĆENO ZDRAVKU VUKOVIĆU HRVATSKOM POLICAJCU  (Posjeta: 18055 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
MAGNUM mata
Novi član
*

matija.spehar@gmx.com
Profil Email
« : VeljaÄŤa 07, 2007, 08:13:53 »

POSVEĆENO ZDRAVKU VUKOVIĆU HRVATSKOM POLICAJCU  

--------------------------------------------------------------------------------

Posvećeno ZDRAVKU VUKOVIĆU HRVATSKOM POLICAJCU MOJ UJAČE

Ovaj tekst posvetio sam svom ujaku ZDRAVKU VUKOVIĆU hrvatskom policajcu koji je 24.8.1991 godine izgubio svoj mladi život .Dragi ujače sve tvoje nade,tvoj osmijeh sve je nestalo u jednom trenutku.Puno si toga htio postići u životu,uvijek si bio veseo i sve si nas puno voljeo.Dragi ujače često razmišljam o tebi,često dođem na tvoj grob i zapalim svijeću.Znaš li koliko mi je lakše poslije toga.Sva tvoja obitelj stalno priča o tebi,i znaj dok mi živimo da živi i sjećanje na tebe i nikada te nećemo zaboraviti te prestati voljeti.

ONI SU TE UBILI ALI NISU ZNALI DA ŽIVOT SI DAO ALI NISI PAO,BOG I HRVATI.

Matija Špehar,Ogulin
Evidentirano
Rincica
Novi član
*

« Odgovor #1 : VeljaÄŤa 08, 2007, 07:19:53 »

Nebo plače, plačem i ja za svim hrvatskim žrtvama.

Plačem i stidim se da se namjerno prešućuje spominjanje ogromnih žrtava HRVATSKOG NARODA - kako u Domivinskom ratu tako i prije.
Čovječanstvo znači, dozvoliti si da se javno naših žrtava sjećamo!

Sjećati se, to znači;
Krv, rane, blato, danima u istoj odijeći pod vedrim nebom  - na prekide - spavati, kisnuti i smrzavati se, ozljede i bolove mijesecima izdržati, srce naših branitelja puno ljubavi  i ..... na kraju umrijeti.

Stidim se jer sam se prilagodila  ritmu vremena i udobnosti u kojem ima više mijesta za sve nego li za tužna sjećanja.

Tko danas, dok je još cvijeće na grobu sviježe, plače, misli i priča o tragediji i bolu, taj je
izvan društva, taj je pojedinac i slabić. Ali teško je biti nasmijan kad duša pati za izgubljenim sinom, ocem, ujakom, bratom ili prijateljom. Samo jedan dan u godini nije dovoljan sjećati se i onda preci na dnevin red.

Stidim se jednog nevidljivog sistema i jednog nezapisanog zakona koji mi ne dozvoljava da, iz zahvalnosti i ponosa, žrtave HRVATSKOG NARODA dižem iznad svega i svakoga.

Sjećajmo se svi svaki dan, sat i sa svakim otkucajem našeg srca ......... jer njihovo je za nas prestalo da kuca.

Pozdrav svima koji misle i osjećaju kao i ja....... Nebo plače, plačem i ja.
Evidentirano

Marica sa bivseg Foruma
aneda
Novi član
*

« Odgovor #2 : VeljaÄŤa 08, 2007, 10:49:07 »

Dragi Matija!Ne poznam te,kao sto nisam poznavala niti tvog ujaka,kojemu si se ovako dirljivo obratio na ovom forumu.Ipak,bilo mi je dovoljno da ti se javim ,da kazem kako je to sto si napisao lijepo i potresno.I,ako uopce postoji utjeha,pomisli da ni Tamo nije sam,bas kao sto to nije bio ni Ovdje,i da ga svaki put kad mu zapalis svijecu ,obasjas svjetloscu ljubavi koja mu je i Gore potrebna  da lakse obidje staze Nebeske,kad njegovim mladim godinama nisu bile sudjene ove Ovdasnje.I, ako je Svevisnji namjerio da to tako mora biti,onda jedino On zna i ZASTO?Bas kao sto i mi znamo  da je ovo tijelo nase samo "ambalaza" za Nesto cemu se raduju Nebesa.I da cemo potrajati taman onoliko koliko i jabuka ,cije kostice zivot docekaju tek kad nestane nje same.
Svaki put kad se veselim Kapeli,pomislim na sve one koji su morali otici da bi mi mogli doci,pa sam, umjesto svijece,zapalila u savjesti vjecnu vatru za spomen ,zarekavsi se da nikad necu dozvoliti umu niti jednu misao ,koja bi mogla biti prijetnja ili klica zlu medju ljudima.Hvaleci Boga sto smijem zivjeti,radujem se svakom novom danu,ne kukajuci,da ne povrijedim Njih -Gore!
Evidentirano
MLADEN
Novi član
*

Profil Email
« Odgovor #3 : VeljaÄŤa 09, 2007, 06:47:36 »

NEK MU JE LAKA HRVATSKA GRUDA. POČIVAO U MIRU BOŽIJEM.
Evidentirano
maca
Novi član
*

« Odgovor #4 : VeljaÄŤa 11, 2007, 05:57:24 »

bog matija, tebe ne poznam ali poznavala sam tvog ujaka zdravu saru, bili smo u istom drustvu u zagrebu 80tih godina, jos uvik ga se dobro sicam, bil je to jedan dobar decko, posten, uvik dobre volje, omiljen u drustvu.... kratko receno, jedan dobar prijatelj!
NEKA MU JE LAKA CRNA ZEMLJA!!!
Evidentirano
 Stranica: [1]
  Ispis  

Skoči na:  

UseBB Port by Gaia Lički forum ZK Stajnica | Powered by SMF 1.1.10. © 2005, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.