Lički forum
Lički forum ZK Stajnica  
Rujan 21, 2020, 10:30:11 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave

Stranica: 1 ... 33 34 [35] 36 37
  Ispis  
Autor Tema: Re: SLIKE JEZERANA ????  (Posjeta: 400797 )
0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.
GROF
Novi član
*

Spol: Muški

Profil WWW
« Odgovor #510 : Lipanj 30, 2009, 01:02:02 »

DRAGI PRIJATELJI IZ ISTRE!., PRIJATELJI, SUSJEDI, OBITELJ!., MALO SE DRUŽIMO I ČASTIMO DA SE DOBRI OBIČAJI NEZATAREDU!
« Zadnja izmjena: Srpanj 03, 2009, 02:45:07 GROF » Evidentirano

GROF
GROF
Novi član
*

Profil WWW
« Odgovor #511 : Lipanj 30, 2009, 01:20:35 »

...DIČICA PONOSNO POZIRADU ZA VESELICU RODJENDANA MALOGA TONE JELIĆA - KRALIĆA!!!

A BRAT I NEĆAK SREDJUJEDU JANKA ZA ČAŠĆENJE!., MILINA ZA OČI I DUŠU...!
« Zadnja izmjena: Srpanj 03, 2009, 02:47:48 GROF » Evidentirano

GROF
Ličan
Novi član
*

« Odgovor #512 : Lipanj 30, 2009, 08:58:48 »

Ufff. Grofe janjac je bil super. Je li ča ostalo? Pozdrav
Evidentirano
GROF
Novi član
*

Profil WWW
« Odgovor #513 : Srpanj 03, 2009, 02:40:47 »

Ufff. Grofe janjac je bil super. Je li ča ostalo? Pozdrav

...LIPI POZDRAV DRAGI MOJ LIČANE!

...MA KAKOV OSTALO?., MA NI BILO NI DOST?., KAD SE SABERE OBITELJ, SUSJEDI I PRIJATELJI?!..., SVI TRAŽIDU JOŠ, JOŠ,... DAL JE BOG!  SVAKAKOVI PRILOGOV UZ JANKA - JANJCA, RAKIJE I VINA., A BOME JE BILO I KOLAČEV... - NI RECESIJE...   
Evidentirano

GROF
GROF
Novi član
*

Profil WWW
« Odgovor #514 : Srpanj 03, 2009, 04:54:47 »

bog!  daj moj narode!!!

...dolazi mi pitanje preko dalekog oceana i belog svita!., ma ča ima novoga kod nas u liki - jezerana-ni???

NARODE MOJ!  IMA PUNO NOVOSTI - NOVITETA, PUNO DOBRI STVARI, PA DA VAM NEŠTO OD TOGA NAPIŠEM., NEZNAM ODKUD DA KRENEM???., AJMO PO REDU BEZ REDA!

DELA SE 10 /DESET/., DA DOBRO STE PROČITALI,  10 KUĆ., NEKE SE DELADU, NEKE SE ZAVRŠAVADU, NEKE SE OBNAVLJADU.

KAKO SAM VEĆ NAPIASL., ALI NAPISAT ĆU I OVDEKA., PROŠIRUJEDU SE PILANE., OBADVE PILANE IDEDU U PROŠIRENJE PROIZVODNIH KAPACITETA I FINALIZIRANJE PROIZVODNJE - FINALNI PROIZVOD, PARIJONA.  ČA TO DUROG MORE ZNAČIT?., VEĆA ZAPOSLENOST, VEĆI STANDARD ŽIVOTA, ZADRŽAVANJE NAŠEG LIČKOG SVITA, LIČKE - MLADE POPULACIJE NA SVOME TISUĆLJETNOM OGNJIŠTU - DIJEDOVINI!!!

JEZERANSKI STARI MOST KI JE ZAŠTIĆENI SPOMENIK KULTURE, MOST KI JE IZDRŽAL STOTINE RATOVA I TISUĆE TONA TERETA., SADA, OVE GODINE IDE POMALO U REKONSTRUKCIJU. SADA, OVE DANE  GRADJEVINSKI INŽINJERI VRŠE POSLJEDNJA MJERENJA, ISPITIVANJA, BUŠENJA, PROVJERE,... PRIJE SAME REKONSTRUKCIJE - OBNOVE TOGA I TAKOVOGA ZDANJA., SIMBOLA LIKE - KRŠA - SUHOZIDA!  DOSLOVCE JE CIJELI MOST SAZIDAN SUHOZIDOM STAROSTI PREKO DVIJESTO GODINA!!!., TAJ PUNOLJETNI STARAC VIJUGAVA STASA SVE OVE GODINE ODOLJEVA SVIM MOGUĆIM I NEMOGUĆIM TERETIMA I BREMENIMA NOVOGA DOBA TEHNIKE, CIVILIZACIJE - PRETEŠKIH TERETA!

...POSTAVLJA SE PITANJE SAMO OD SEBE., MA NARODE MOJ., KI JE MOGAL TAJ I TAKOV MOST ISPITAT U ONO VRIME., KI MU JE ODREDIL NOSIVOST I VIJEK TRAJANJA., KI JE PREDVIDIL ODRŽAVANJA, KI JE PREDVIDIL I IZRAČUNAL KI NAJVEĆI TERET MORE MOST NOSIT???..., A NARODE MOJ LIČKI!., NOSI LI GA NOSI NA SVOJIM LEDJIMA SVE TE VELIKE I SILNE GODINE!...

...MA INŽINJERI 21. STOLJEĆA!., DAJTE GA OBNOVITE, DAJTE NAPIŠITE GODINU OBNOVE NA LIPU PLOČU, NAPIŠITE PREDVIDJENI VIJEK TRAJANJA, NAČIN ODRŽAVANJA, POFARBAJTE GA DO PRVE KIŠE DOBRO!., TAKO DOBRO DA KADA STANE KIŠE ONA LIČKA, ONA PRAVA!., MA NEKA ONDA JOPET MOST ZABLISTA U SVOME STAROME IZDANJU!.-

ČISTIT ĆE SE JERUGA I OLJEVČEVO VRILO!???., KANAL OD JERUGE JE PRESUŠIL!., ZNAČI STROJEVI MOREDU U PONORE I POLJE ODRADIT SVOJ DELA POSLA I ULJEPŠAVANJA  STAJNIČKO - JEZERANSKE JARUGE!!!

...nemojte se ljutit., ma samo malo sam dodal od sve one siline noviteta i radova ča se dela kod nas u jezerani., kažem vam iskreno., ma jezerana su pravo malo gradilišće., ma dela se na sve strane!., U ZRAKU JE NEKAKOVA POZITIVNA VIBRA!!!

bog!, narode moj!., čitamo se... 
Evidentirano

GROF
GROF
Novi član
*

Profil WWW
« Odgovor #515 : Srpanj 15, 2009, 03:37:33 »

...JOŠ MALO NOVOSTI IZ JEZERAN!., O  JEZERANI!!!

SERTIĆ SELO DOBILO PRVI PUT RASVJETU., ISTINA I BOG!  5 - 6 LAMPI., MA NI PUNO, ALI SVITLIDU!

SV. JURAJ MUČENIK!  PONOVO PROSVITLIL!., TRAJALA JE  "borba"  POL GODINE DOK SU SE ZAMINILE SIJALICE U   
       REFLEKTORI.-

...TABLA PUTOKAZA ZA JEZERANA, ČA JE BILA POSTAVLJENA U KRIŽPOLJU SA IZLAZA IZ AUTO-PUTA., POSTAVLJENA VO PROLIĆE NAKON 5 GODIN ČEKANJA!., PONOVO NESTALA NAKON JEDNOG MISECA NJENOG STAJANJA NA KRIŽANJI., SAD JE ČEKAMO PONOVO DA JE DOBRI LJUDI VRATIDU!!!., DA NAM SE PRIJATELJI LIKE I LIČANA NEGUBIDU PUTEM!.-

PO OBEĆANJU ČELNI LJUDI IZ  "TELEKOMA"! NAPOKON DOBIVAMO TAJ ČUDOTVORNI!; adesel !, ili kako se već zove?

bog!., dragi moj narode!., čitamo se...           
Evidentirano

GROF
Arijan
Novi član
*

Hittner Ecotrac 30

Profil WWW Email
« Odgovor #516 : Srpanj 23, 2009, 01:24:04 »

Evo Grofa i njegove obitelji, uživalo se u hladovini i raspravljalo o mehanizaciji i traktorima (a o čemu bi drugo)

Evidentirano

Duma
Novi član
*

Dumezi@hotmail.com
« Odgovor #517 : Rujan 11, 2009, 09:20:59 »

ŠICARI (Toronto ,Kanada)- SLIKANO PEĆINA (Črnač)

Frane Gerovac,Anica Gerovac i njihovi unuci Anthony i Nicholas
Evidentirano
GROF
Novi član
*

Profil WWW
« Odgovor #518 : Listopad 19, 2009, 02:16:12 »

BOG!  NARODE MOJ!  lipi vam pozdrav iz like, naši i vaši Jezeran!!!

...ča ima novoga u liki?.,  

pa narode moj zima je lipo počela, globalnog zatopljenja nima, krompir lički! onaj pravi odavno je pobran, zelje pobrano; izribano, još malo pa kiselo, slive pobrane., ono malo ča je bilo, pekmez od sliv spečen, ve dane pomalo se peče rakija, rekli bi stari ljudi; prava mučenica lička., a ja bi rekal; biće LIČKOGA VISKIJA!!!., sve je poorano, posijano., ki je ča mislil, til i mogal na poljoprivredi., napokon došal taj novi i brži pristup internetu; ADSEL!., desetak kućic ke su  delalne iznova ili su se obnavljale
postojeće, ma narode moj! izgljedadu prelipo., dosta je ličana iz svita bilo u našeme kraju pa se raspitivalo o svojim korjenima - pokoljenjima, mrtvima - grobovima, zemlji - zemljištu, gradnji ili obnovi svoje dedovine - očevine., a to!., to je i više nego lipo i dobro., znači; nešto pozitivno se dogadja oko nas i kod nas!

bila je akcija čišćenja mjesnoga groblja u Jezerani; 18.10.2009., sv.nedilja, od; 08:00 h do; 14:00 h., nažalost delalo se u svetu nedilju., ni bilo svete mise, nimamo svećenika. Sveta misa održava se svaku drugu nedilju u misecu., nimamo stalnoga svećenika., e onda je tu 100 ali!.- na čišćenju groblja bilo je dosta mještana, ko obično, uglavnom jedni te isti ljudi., nas oko 50-setak., ovaj ostali narod sigurno ni mogal doć!., tako ja volim reć - pisat., NI MOGAL!., ako niš drugo barem lipše zvuči., namjerno neću nabrajat narod kaj se odazval akciji čišćenja groblja., jedno mogu koga zaboravit ili preskočit., a drugo da nebi koga bilo sram ča ni na spisku čišćenja a čovik - čeljade jednostavno ni mogal doć., pa doće neki drugi put!!!.,. ali moj narode!  moram pofalit akciju čišćenja mjesnog groblja., uspila je u celosti!., ma očistili smo sve ko pravi!., tako kada dojde svita za sve svete - sisvete iz celoga svita bude svim lipo, kako za oko, tako za dušu!., kako za nas žive!,  tako za naše drage pokojne., NEKA VJEČNA SVIJETLOST SVITLI NJIMA!
     **** LAKA JIM TA NAŠA HRVATSKA GRUDA ZEMLJE I NA ONOME SVITU!...***

BOG!  NARODE MOJ!., čitamo se...  
« Zadnja izmjena: Listopad 19, 2009, 02:29:07 GROF » Evidentirano

GROF
GROF
Novi član
*

Profil WWW
« Odgovor #519 : Listopad 27, 2009, 02:59:17 »

...EVO ŠAKIĆA MILE I GROFA U KOVAČIJI KADI SE NAVELIKO  KUJE!!!

...šakić!., čovik sa 1000  /tisuću/  ideja!., svoje umirovljeničke dane provodi uglavnom kod svoje rodne kuće, najviše u kovačiji.

ča se dela?., pa sve i svašta., ča god mu pade napamet!., od razno-razni motik, plugov, prikolic, les-ograde, cipača za drva, ..., došla sad na red i  "gevera"., kako je Mile zna zvat od miline!; za šlajsat drva;  VITLO! jačine potezne moći preko 5 tona!!!

...NARODE MOJ!   "GEVERA" TESTIRANA U DRVI I DELA KO PRAVA!.-
« Zadnja izmjena: Studeni 14, 2009, 11:08:42 GROF » Evidentirano

GROF
Ličan
Novi član
*

« Odgovor #520 : Listopad 27, 2009, 09:53:56 »

Grofe, reci Šakiću da napravi malo reda u kovačiji. Ako se zapali ode pol Jezeran
Evidentirano
GROF
Novi član
*

Profil WWW
« Odgovor #521 : Listopad 29, 2009, 10:48:32 »

Grofe, reci Šakiću da napravi malo reda u kovačiji. Ako se zapali ode pol Jezeran

BOG!  LIČANE!!!

...prenosim VAM lipe pozdrave i dobre vibracije od moga prijatelja i kumića; MILE SMOLČIĆA-ŠAKIĆA IZ JEZERAN!., sklepal je nekakovu "poeziju" i mene je zamolil da je ovdeka zapišem., pa mu tu želju ispunjavam!

...MILE ŠAKIĆ NIKOLI LIČANU ODGOVARA, IZ LIPI JEZERAN GA POZDRAVLJA!

KOVAČIJA JE U NEREDU I POSJEDU VEĆ TREĆU GENERACIJU!

I NI GORILA DOK SE NI PARTIZANSKA DRŽAVA STVORILA!.,

...BORBENA SE PISMA U JEZERANI PIVALA I SVUD OKOLO

VATRA JE SIVALA!...

I VIŠE NIKAD GORIT KOVAČIJA I NAŠA JEZERANA NEĆE.,

JER JE UVENULO PARTIZANSKO CVEĆE...

... U JEZERANI JE NEKAD INDUSTRIJA JAKA BILA, ALI

SE U PARTIZANSKA SELA PRESELILA.,

I PONOVO SE INDUSTRIJA U JEZERANI STVARA!!!

...I VIŠE NAS BOLJŠEVIČKI OGANJ NEIZGARA!...

... FALA DRAGOM BOGU!.,  NIMA VIŠE PARTIZANA.,  NEĆE GORIT NAŠA LIPA  JEZERANA!!!    /mile smolčić - šakić/

« Zadnja izmjena: Listopad 29, 2009, 03:44:55 GROF » Evidentirano

GROF
GROF
Novi član
*

Profil WWW
« Odgovor #522 : Studeni 13, 2009, 08:03:57 »

...NARODE MOJ!., evo par slikic iz centra jezeran sa staroga mosta!
...lika ceste postavljadu jedan sloj asfalta kako bi se pokrpale pukotine, jame, trošnost,... dok nedojde detaljna obnova toga KAMENOGA STARCA!!!?
« Zadnja izmjena: Studeni 14, 2009, 10:38:59 GROF » Evidentirano

GROF
GROF
Novi član
*

Profil WWW
« Odgovor #523 : Studeni 13, 2009, 08:13:19 »

... 2009.GODINA!., Jezerana, Jezerana,!!!...

jedna slikica od moji Milohnoja iz kastavac!

slikica sa feštice u kovači!., priprema lički delicija!!!

slikica sa priprema delicija iz šakići!., kumić Mile sa svojom mamom Marijom i moj rodjo burić Joso!!!

« Zadnja izmjena: Studeni 14, 2009, 11:02:47 GROF » Evidentirano

GROF
zeljac
Novi član
*

zeljac4@hotmail.com
Profil WWW
« Odgovor #524 : Prosinac 06, 2009, 08:59:15 »

.... poslikano za vrijeme mojeg posjeta Jezeranam i moga dragog prijatelja i pajdaša kak bi mi zagorci rekli GROFA....
....ujedno mu se još jedanput zahvaljujem na srdačnoj dobrodošlici i na svemu što mi je pokazao kako kod vlastitog
    doma tako u razgledavanju predivnih Jezerana....
Evidentirano

pozdrav od zbalija!
 Stranica: 1 ... 33 34 [35] 36 37
  Ispis  

Skoči na:  

UseBB Port by Gaia Lički forum ZK Stajnica | Powered by SMF 1.1.10. © 2005, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.