Lički forum
Lički forum ZK Stajnica  
Prosinac 16, 2019, 07:37:08 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave

Stranica: [1] 2 3 ... 37
  Ispis  
Autor Tema: Re: SLIKE JEZERANA ????  (Posjeta: 320457 )
0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.
MLADEN
Novi član
*

Profil Email
« : Srpanj 27, 2006, 08:59:39 »

VE SLIKE JEZERAN NE MOGU POSLUŽITI NIKOM NA ČAST I SLAVU, KADA BI JA BIL AUTOR OVAKOVI SLIK NEKOGA MESTA SLIČNO JEZERANIMA I TO PUSTIL NA OVAKO KRASAN I ČASTAN FORUM JA BI JI ODMA IZBRISAL I ZABORAVIL! SLIKE SU SKINUTE SA Index.hr - Hrvatska u fotografijama: I JA SAM IH U IME SVIH JEZERANACA OCIJENIO SA OCJENOM: 1
Evidentirano
MLADEN
Novi član
*

Profil Email
« Odgovor #1 : Srpanj 27, 2006, 09:21:35 »

OVO SU STARE RAZGLEDNICE I SLIKE SADAŠNJI JEZERANA, JIMA JI I BIT ĆE JI FALA BOGU JOŠ!
ULAZ U JEZERANA IZ PRAVCA KAPELE

OVO SU JEZERANA GLEDANO SA JUŽNE STRANE NEKAD I SAD

Evidentirano
Ličan
Novi član
*

« Odgovor #2 : Srpanj 27, 2006, 09:59:18 »

Sve čestitke Marici i Mladenu na ovim povijesnim slikama i razglednicama koje su muzejske vrijednosti i spadaju u hrvatsku kulturnu baštinu. Nisam se mogao zamisliti da takvo nešto postoji i u ovako brojnim i dobro sačuvanim primjercima. U idućim knjigama o povijesti brinjskog kraja ove će vrijedne stvari zasigurno biti objavljene. Mladena molim da mi se javi na telefon 01 2750 883 ili mail-om nikola.tominac@vip.hr
Samo tako nastavite i u ime nas ljubitelja ličkih starina iskrene čestitke.
Evidentirano
Ličan
Novi član
*

« Odgovor #3 : Srpanj 27, 2006, 10:17:13 »

Draga Marice,
svaki je početak težak i uvijek netko mora biti prvi. Ali sam sretan kada iz pojedinih starih škrinja izađu ovakva bogatstva. Nedavno sam igrom slučaja natrčao na jedan foto album koji je nastao u Galiciji u Prvom svjetskom ratu! Vlasnici nisu bili svjesni o kakvoj se povijesnoj vrijednosti radi. Kada ga uskoro objavim na našem sajtu izazvat će pravu senzaciju. Gomila takvog materijala propada ili nestaje i moramo ljude motivirati da ga izvuku i daju nama da ga objavimo. Znam da je to krvav put ali treba biti strpljiv. Mladenova i Vaša zbirka me je jednostavno oduševila.
Evidentirano
MLADEN
Novi član
*

Profil Email
« Odgovor #4 : Srpanj 27, 2006, 10:49:32 »

Hvala Ti dragi rođače na ovako lijepim riječima, dugo pratim i pomalo ovaj Stajnički Forum, jako mi se dopada i srce mi zaigra kada vidim naše šume i naš kraj, poznat mi je dobro i miris jagoda ispod bujadi i miris kravlje balege u polju i mogu Ti reći da je lipši i od lažnog mirisa Pariza, Frankfurta ili Rima, uglavnom i ukratko Ti mogu reći da ćemo se sresti negdje poslije 15-oga jer idem na more a obećanje se odnosi na ovo: OBJAVITI ĆEMO I TEKSTOM I SLIKOM NA OVOME FORUMU ORIGINALNU GRBOVNICU S GRBOM I POVELJOM KARLA SERTIĆA "BRINJOGRADSKOG", Car Austrougarskog kraljevstva Franjo Josip I podijelio je austrijsko plemstvo i grb s pridjevkom «Brinjograd», 06.lipnja 1882. godine Karli Sertiću iz Jezerana rođen 1826 godine, tadašnjem zapovjedniku 78. Ugarsko-slavonske Regimente ili Pukovnije von Sokčević iz Osijeka., KOJE SAM JA U POSJEDU I KOJA ME JE KOŠTALA PRAVO MALO BOGATSTVO. BIT ĆE TO PRAVO MALO IZNENAĐENJE! ŠALJEM TI SAMO PREDNJU STRANU GRBOVNICE. Poštovanje i pozdrav od Mladena.
Evidentirano
MLADEN
Novi član
*

Profil Email
« Odgovor #5 : Srpanj 28, 2006, 09:55:19 »

OVIM PUTEM PREKO SLAVNOG JEZERANSKOG MOSTA I POGLEDA UPERENOG U VR' KAPELE I SA ZEBNJOM U SRCU MNOGI SU NAŠI LIČANI KRENULI NA PUT ZA BOLJIM ŽIVOTOM I SA TOGA SE PUTA PUNO NJI' NIJE VRATILO NIKAD U SVOJ KRAJ..NIKAD NIS MOGAL DOBIT PRAVI ODGOVOR, KOMU JE BILO GORE: VOM ČA GRE NA PUT ILI VOM ČA ZA NJIM GLJEDA DOK SE GOD MORE VIDIT I ZADNJI KOMADIĆ FARBE NA AUTOBUSU KOJI GA ODVOZI PREKO KAPELE....

..I KAD SA SUZAMA U OČIMA KRENEŠ KUĆI PIŠICE PREKO VOGA MOSTA, STANEŠ PRED OVIM RASPELOM DA POTRAŽIŠ UTJEHU I IZMOLIŠ OČENAŠ....

Evidentirano
stenta
Administrator
Novi član

Spol: Muški

Profil Email
« Odgovor #6 : Kolovoz 01, 2006, 01:59:57 »

Citat: "MLADEN"
VE SLIKE JEZERAN NE MOGU POSLUŽITI NIKOM NA ČAST I SLAVU, KADA BI JA BIL AUTOR OVAKOVI SLIK NEKOGA MESTA SLIČNO JEZERANIMA I TO PUSTIL NA OVAKO KRASAN I ČASTAN FORUM JA BI JI ODMA IZBRISAL I ZABORAVIL! SLIKE SU SKINUTE SA Index.hr - Hrvatska u fotografijama: I JA SAM IH U IME SVIH JEZERANACA OCIJENIO SA OCJENOM: 1

Mladene

Dobro dosli na forum,  slike su skinute sa index.hr i cak smo i ostavili adresu iodakle smo ih posudili jer nazalost drugih slika od Jezerana nisam imao,a stavio sam ove za sve jezerance kao naslov i potporu da se ukljucu u akciju i obogate ovaj forum sa starim slikamam i  ostalim povjesnim dragocjenim materiijalom kojeg posjeduju.
Ukoliko zelite nesto objaviti a imate problema sa postavljanjem slika i slicno javite se na:

stenta@stajnica.com

Nadam se da cu vas vidjeti na ovome forumu kao aktivnog Jezeranca.

Ljepi pozdrav

Tomica
Evidentirano
MLADEN
Novi član
*

Profil Email
« Odgovor #7 : Kolovoz 01, 2006, 10:43:56 »

TOMICE BOGDAJ!

IMAM PREKID GODISNJEG OD DVA DANA ZBOG POSLA, I ODMA PALIM STROJ.

DOBRO SI NAPRAVIO I LUKAVO, JER DA NISAM VIDIO TE SLIKE JEZERANA TKO ZNA KADA BI SE I JA UKLJUCIO NA VASU STRANICU, OVAKO SAM MORAO I TO JE DOBRO, JA CU SE POTRUDITI DA ULJEPSAM OVAJ FORUM KOLIKO GOD MOGU ISKRENO I SA SRCEM.
PRIMI PUNO SRDACNIH POZDRAVA OD MENE IZ SISKA.
BOK.
Evidentirano
jezeranac
Novi član
*

« Odgovor #8 : SijeÄŤanj 24, 2007, 06:41:05 »

Evo i ja imam par slik! Mladene reci ocu jos ku poslat,imam par iz jeruge.
Evidentirano
maca
Novi član
*

« Odgovor #9 : SijeÄŤanj 24, 2007, 09:10:55 »

dragi Tone, a zac pitas samo Mladena da li ces pokazat te slike, pa i ja bi ji rado vidila, zato, ne pitaj nego pokazi!!!! puno pozdrava, maca
Evidentirano
MLADEN
Novi član
*

Profil Email
« Odgovor #10 : SijeÄŤanj 24, 2007, 09:18:46 »

Citat: "maca"
dragi Tone, a zac pitas samo Mladena da li ces pokazat te slike, pa i ja bi ji rado vidila, zato, ne pitaj nego pokazi!!!! puno pozdrava, maca

...lej lej ki se javlja Sirast ....cim cuje za jarugu odma bi ona iz nuoga Njemačkoga sniga u jarugu :lol:  da nebi mozda na teta Jekicinu trumbicu isla malo noge prat :shock:
Evidentirano
jezeranac
Novi član
*

« Odgovor #11 : SijeÄŤanj 24, 2007, 11:07:02 »

Bog Maco, Bog Mladene, evo sad jos jedne.Pogodite ko je to selo.
Evidentirano
MLADEN
Novi član
*

Profil Email
« Odgovor #12 : SijeÄŤanj 25, 2007, 12:33:24 »

Citat: "jezeranac"
Bog Maco, Bog Mladene, evo sad jos jedne.Pogodite ko je to selo.

...ako je no gori na jama "mikanka" onda bi to bilo Sertićevo selo Cool
Evidentirano
jezeranac
Novi član
*

« Odgovor #13 : SijeÄŤanj 25, 2007, 02:20:55 »

Pa i ove ovcice su neka vrst naseg bogatsva. Smješko
Evidentirano
jezeranac
Novi član
*

« Odgovor #14 : SijeÄŤanj 30, 2007, 08:20:48 »

o  

Ovo su Jezerana kod poplave.
Evidentirano
 Stranica: [1] 2 3 ... 37
  Ispis  

Skoči na:  

UseBB Port by Gaia Lički forum ZK Stajnica | Powered by SMF 1.1.10. © 2005, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.