Lički forum
Lički forum ZK Stajnica  
Rujan 24, 2018, 07:52:13 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave

Stranica: [1]
  Ispis  
Autor Tema: Turizam, smještaj  (Posjeta: 4188 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
Mato
Administrator
Novi član

Spol: Muški

« : Rujan 26, 2006, 01:53:19 »

Da li se netko okušao ili razmišljao o iznajmljivanju svoje kuće/vikendice turistima? Ja sam razmišljao puno o tome ali nažalost nemam kuću/vikendicu Smješko

Ovdje podijelite sa svima nama ideje šta biste vi napravili, možda nekoga ohrabrite da se okuša u turizmu.
Evidentirano
Mato
Administrator
Novi član

Spol: Muški

« Odgovor #1 : Rujan 26, 2006, 02:13:45 »

Šta bi ja napravio?

Ja uvijek razmišljam da bi njemci i slični dolazili kod nas na takav oblik turizma, hrvati nekako više vole razvikana mjesta na našoj obali. Ali mislim da bi taj mirni turizam bio dobar i ljudima opterećenim poslom, da se malo maknu od sredine u kojoj rade i da se opuste uz neke neobavezne posliće. Zato mislim da bi tu trebalo organizirati i neke popratne sadržaje da ljudi nisu primorani sjediti cijeli dan na terasi i piti pivu, treba im dati da nešto rade:

- drvodjeljstvo
Dajte čovjeku par komada drva, nožić, čekić i čavle i pustite ga da si napravi klupicu ili izrezbari nešto sa nožićem i on će biti sretan. To znam po sebi jer sam po cijele dane u zatvorenom, ili na faksu ili u sobi učim a bio bi najsretniji da sjedim na suncu i rezbarim nešto od komada drveta.
- prikupljanje namirnica
Nacrtati turistima kartu na papir u čijem dvorištu mogu kupiti rakiju a u čijem škripavac i dati im bicikle da se voze do tamo. Mislim da bi tako bili sretniji nego da im se to ponudi u frižideru. Isto tako kod nekoga mogu kupiti ličku kapu ili počve, moraju ponijeti doma neki suvenir Namigujem
- vrtlarstvo
Ograditi dio zemlje 2x2 i dati turistima da sade neke sjemenke (nema veze što im to neće nikada izrasti Smješko). Ljudi u gradu se nemaju prilike baviti sa time pa bi im možda bilo lijepo da probaju.
- biciklizam
Ovo se povezuje na temu o biciklizmu koju smo također otvorili, biciklizam je najbolji način upoznavanja krajolika

Kuću bi uredio da izgleda kako su izgledale prije 100 godina. Peć naravno na drva.

Eto to je sve što mi sad nabrzinu pada na pamet. Sad čekam vaše ideje.
Evidentirano
Ličan
Novi član
*

« Odgovor #2 : Rujan 26, 2006, 08:23:50 »

Lika ima izuzetnu prostornu prednost iz razloga što je more vrlo blizu a Velebit još bliže. Autocestom dođete vrlo brzo do većih gradova. Zimski centar Bjelolasica je također blizu.
Cijene nekretnina brzo rastu, osobito u Gackoj dolini. I to nešto govori. Kada popizdiš na moru u onoj gužvi popneš se u lički mir i ladovinu, uz dobrog janjca, mliko i zelje ... i pivaj.
Evidentirano
 Stranica: [1]
  Ispis  

Skoči na:  

UseBB Port by Gaia Lički forum ZK Stajnica | Powered by SMF 1.1.10. © 2005, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.