Lički forum
Lički forum ZK Stajnica  
Studeni 13, 2018, 07:03:54 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave

Stranica: [1]
  Ispis  
Autor Tema: Biciklizam  (Posjeta: 4643 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
Mato
Administrator
Novi član

Spol: Muški

« : Rujan 26, 2006, 01:21:23 »

Ovu temu započeo je Branko:
Citat: "sebaljb"
Osobno sam cijeli kraj prošao sa biciklom i mogle bi se napraviti prekrasne biciklističke staze!!! osobno imam neke vlastite ucrtane staze, spremam se izmjeriti točne udaljenosti od sela do sela....pomogle bi mi karte kojim se služe šumari, lovci...

Koliko su LD invilvirana u turistički razvitak kraja?

Branko Šebalj
Evidentirano
Mato
Administrator
Novi član

Spol: Muški

« Odgovor #1 : Rujan 26, 2006, 01:32:49 »

Ovo je odlična ideja koja bi jako dobro prošla, siguran sam. Neki su to već napravili, npr. Lovinac: http://www.lovinac.hr/turizam/biciklizam.htm

Meni je to isto palo na pamet kada je neki dan bila na televiziji reportaža o nekom ličkom selu u kojem su također napravili biciklističke staze i čak imaju i bicikle za iznajmljivanje (možda je to isto bio Lovinac u reportaži).

Šta je sve potrebno da bi se to napravilo? Da li se treba negdje registrirati? Da li je potrebno imati neke još dodatne objekte uz to - info punktove ili tako nešto?

I trebalo bi onda organizirat godišnje neku veliku biciklijadu i pozvati sve klubove u Hrvatskoj (i šire ako ima interesa)
Evidentirano
sebaljb
Novi član
*

Profil WWW Email
« Odgovor #2 : Rujan 27, 2006, 12:59:29 »

To zapravo i nije veliki problem.
Mogao bih o tome mnogo pričati. Godišnje sudjelujem na nekoliko biciklističkih utrka, a obavezno u 6 mjesecu Sv.Juraj - Zavižan, uspon cca 38 km po bijelim putevima. Tu utrku organizira tur.zajednica grada Senja i svake godine se okupi cca 100 biciklista iz Slovenije Italije ali najviše sa Primorja i Ostatka Hrv.

Postoje prilično dobre staze na područjo G.Kotara.
Biciklističkom stazom/šumarskim putem se vrlo lako dođe od Ogulina,Josipdola preko Modruša, pa preko Kapele na Jezerane...preporuka da tom stazom bicikliraju najmanje dvoje ljudi.

Osobno planiramo dovršiti kuću u Križpolju i u bliskoj budućnosti posvetite se malo i turizmu gdje bi bicikl bio idealan mamac za posjet kraju.

Za početak bi mogli napraviti neku kružnu stazu koja bi obuhvatila šire područje, cca 80 km, koristili bi se postojeći putevi a ZK Stajnica, Klub Brinjaka, Športska društva (sad mi to pada na pamet) bi bili prvi inicijatori takvog projekta gdje bi prikladno postavili putokaze za sva sela (drvene table) a takvu kartu bi mogli štampati kao turističku atrakciju.

Naravno, ljudima treba ponuditi smještaj ali isto tako ponuditi i posjet atraktivnim lokacijama.

Naravno da pozivom na amatersku biciklijadu koja ne bi bila nimalo lagana, se pruža i medijska propaganda jer radio i novine, ali i TV (pa doro jutro hrv ima svako  malo reportažu sa Velebita) bi došli bez našeg poziva.

I tako dalje......ako postoji interes rado cu se uključiti i pomoći koliko mogu

Ideja je dobra ali kada sa punom biciklističkom opremom uđem u sela, nedavno sam bio u Vulićima kod Velikog Kuta, išao sam do Pernara, ljudi me čudno gledaju, a mnogi puštaju svoje pse da slobodno lutaju, da ne govorim o lutajućima na dvije noge tako da organizacija takve utrke ili postavljanje putokaza u smislu info.o mjestu i za bic.stazu može proteći sa otporom.

Za sada toliko, pozdrav

Citat: "Mato"
Ovo je odlična ideja koja bi jako dobro prošla, siguran sam. Neki su to već napravili, npr. Lovinac: http://www.lovinac.hr/turizam/biciklizam.htm

Meni je to isto palo na pamet kada je neki dan bila na televiziji reportaža o nekom ličkom selu u kojem su također napravili biciklističke staze i čak imaju i bicikle za iznajmljivanje (možda je to isto bio Lovinac u reportaži).

Šta je sve potrebno da bi se to napravilo? Da li se treba negdje registrirati? Da li je potrebno imati neke još dodatne objekte uz to - info punktove ili tako nešto?

I trebalo bi onda organizirat godišnje neku veliku biciklijadu i pozvati sve klubove u Hrvatskoj (i šire ako ima interesa)
Kod:
Evidentirano

ranko
Mika
Novi član
*

Profil WWW Email
« Odgovor #3 : OĹľujak 23, 2007, 09:37:53 »

Poštovanje

BK Dugo Selo može, mislim, dosta pomoći oko toga...

Bilo je govora oko biciklijade Dugo Selo - Stajnica  na sv. Magdalenu....

Može to zaživjeti i  ove godine...

Smješko
Samo neka se jave zainteresirani....
Ima dosta Ličana u klubu ( Mato, Branko, Mile...)  i onih koji vole Liku...
Evidentirano
 Stranica: [1]
  Ispis  

Skoči na:  

UseBB Port by Gaia Lički forum ZK Stajnica | Powered by SMF 1.1.10. © 2005, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.