Lički forum
Lički forum ZK Stajnica  
Rujan 19, 2019, 04:55:19 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave

Stranica: [1] 2 3 ... 17
  Ispis  
Autor Tema: JEZERANE NEKAD I SAD  (Posjeta: 175930 )
0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.
MLADEN
Novi član
*

Profil Email
« : Srpanj 26, 2006, 10:34:30 »

POZDRAV SVIM LJUDIMA DOBRE VOLJE IZ SISKA OD MLADENA SERTIĆA
Evidentirano
MLADEN
Novi član
*

Profil Email
« Odgovor #1 : Srpanj 27, 2006, 12:31:16 »

Stvarno mi je drago ča ti se to dopalo, a ja Ti dajem obećanje da ćeš još vidit lipi slik od moji Jezeran, jer ja jaaaaako volim moja Jezerana, volim ja i Stajnicu i svako selo okolo, ali Jezerane su mi u duši i tu se niš ne more prominit. Lipo Te pozdravljam i sve naše...bok.
Evidentirano
MLADEN
Novi član
*

Profil Email
« Odgovor #2 : Srpanj 27, 2006, 10:38:51 »

EVO JOŠ MALO, TOTE JE BILA MOJA PRVA PRIČEST

MOJ VJERONAUK...

A LEJ OVO, BEZ KROVA...NE BEZ KROVA VEĆ BEZ TORNJA...

MOŽDA SE KI IZ AMERIKE SMILUJE I POŠALJE ČAGOD NOVAC ZA VU JADNU CRKVU U JEZERANI..

I VE DVI KAPELICE....

PUNO SRIĆE I ZDRAVLJA ŽELI VAM SVIMA SKUPA MLADEN SERTIĆ OD TOME SERTIĆA BIVŠEGA JEZERANSKOGA POŠTARA DITE...I DA NE ZABORAVIM, ZA NE KI SE JOŠ SIĆADU TOME POŠTARA, JOŠ JE FALA BOGU ŽIV I ZDRAV I JUTROS JE UVATIL TRI VELIKE RIBE NA NIKAKOVOJ GRABI (ZA KU ZNA SAMO ON), BIĆE TO PRAVA VIČERA...
Evidentirano
MLADEN
Novi član
*

Profil Email
« Odgovor #3 : Srpanj 27, 2006, 11:47:53 »

Marice draga, lej molim ja Tebe da 1903. godine u sred Jezerani stoji lampa... koda je električna?

MOŽDA SMO JIMALI NEKOGA ČOVIKA ILI OSOBU U NAŠEM KRAJU KA JE PRETEKLA I SAMOGA TESLU?? A TO NISMO NI ZNALI...
Evidentirano
MLADEN
Novi član
*

Profil Email
« Odgovor #4 : Srpanj 27, 2006, 12:34:14 »

JA SAM SE RODIL U LUKAČI U SERTIĆEVOM KRAJU U JEZERANI 12.04.1956 GODINE U ČETVRTAK UJUTRO U ČETIRI URE, NA KUĆE BROJ 19 KE VIŠE NIMA....UZ KUĆU JE BILA ŠTALA, KUVARNA, PRŠĆAK I KUĆICA ZA KUCKA, NA TOM MESTU JE SADA NIKAKOVA PILOTINA I NIŠ DRUGO NI OSTALO OSIM VOĆARA I SOKATA KAJ VODI OD JURIĆI I ŠTEFANIĆI PORED MUOJE BIVŠE KUĆE NA JARUGU...

MOJ TATA JE TOMA SERTIĆ ROĐEN 1932 U JEZERANI KB 19, A DIDE MI SE ZVAL IVAN SERTIĆ KB 19, TATA JE PRODAL KUĆU SAVEZU BORACA OTOČAC KOJU SU ONI DODIJELILI PAVI CIGANU, I OD 1966 SMO SVI U SISKU-GALDOVO, KAKO MI JE MOJ TATA REKAL PRADJED MI SE ZVAL KARLE (TO ĆU SVE PROVJERITI U NEKIM ARHIVAMA PA ĆEMO TO ISTO TAKO DA OBJAVIMO, TO JE USTVARI PRAVA FILOZOFIJA DA SE SVE TO UVATI I ZA REP I ZA GLAVU)...GREM NA MORE SKORO PA ĆU JOPET PROĆ KROZ MOJE SELO I MALO NAPRAVIT SLIK...POZDRAV TEBI MARICE I CIELOM KRAJU, AJDE BOK...
Evidentirano
MLADEN
Novi član
*

Profil Email
« Odgovor #5 : Srpanj 27, 2006, 02:08:10 »

U toj sam školi završil drugi razred, a pod lipom kod noga okrugloga kamena sam se potukal s pokojnim Tomom Markovićem, laka mu crna zemlja, mojim školskim kolegom i prijateljem.

Evo po ovom nacrtu se vidi da smo mi Ličani imali dobre arhitekte. Ovo je vila ili mali dvor. Sigurno je milina bila ići u ovakvu školu!

Jezerane: Nacrt školske zgrade i učiteljskog stana, prije 1820 .
(Zavod za zaštitu spomenika kulture, Zagreb 1968)
Evidentirano
MLADEN
Novi član
*

Profil Email
« Odgovor #6 : Srpanj 27, 2006, 10:16:09 »

Draga Marice, informacija slijedi, Tata je zaspal, i pilići spidu već oko sat i pol, a ja bi rekal po mojoj skromnoj procjeni da su u toj gostionici zadnje piće pili i popili PARTIZANI.
Evidentirano
MLADEN
Novi član
*

Profil Email
« Odgovor #7 : Srpanj 27, 2006, 11:19:53 »

Marice sunce drago, ma ja sam rekal za partizane da su popili piće i srušili tu kuću, tako su oni to delali...nismo se skužili...A jako mi je žao za Tvoga Tatu ča je tako ispalo, a tebe se utješit ne može kada si izgubila najdražega u familiji, pozdrav Tebi...
Evidentirano
MLADEN
Novi član
*

Profil Email
« Odgovor #8 : Srpanj 28, 2006, 10:02:24 »

HVALA Marice, Ti si suvo zlato gledajući sva Tvoja pisanja na Forumu, ja ću sada isprintat ovdje na poslu tu ruševinu i pitat ću Tatu ča on zna o tome svemu, pa Ti se javim čim prije.
Evidentirano
MLADEN
Novi član
*

Profil Email
« Odgovor #9 : Kolovoz 03, 2006, 04:13:10 »

Draga Marice, moram Ti odgovoriti na ove nesebične komplimente, samo bi Te htio ispraviti u pogledu mene i Gospodina Nikole Tominca, (JA I ON SE JOŠ UOPĆE NISMO NITI UPOZNALI), Tužan  ja sam na ovom Forumu vrlo kratko vrijeme i nisam kao Gospodin Nikola proveo toliko vremena u nesebičnom zalaganju i tolikim potragama i pretragama koje je on uradio da bi se sve ovo što mi sada radimo moglo uobličiti u nekakav smisao u pogledu istraživanja u i o našem kraju i našoj Lici, i zbog tih stvari smatram a i Ti naravno, da je Gospodin Nikola Tominac za mene nedostižan i u velikoj prednosti što se tiče njegovih zasluga vezano za Liku i naš kraj, ja recimo smatram da si Ti nenadmašna u potragama o svemu i svačemu o Lici i našim ljudima u svim pogledima, (NEMA TE SVIJET!), a ja ću tu i tamo da vidim što se događa na Forumu, i kada god naletim na nešto zanimljivo i vezano za naš kraj to ću i objelodaniti, mozda ću biti negdje i pomalo dosadan, ali - šta je tu je - bolje išta nego ništa, ali ipak Ti PUNO HVALA, Sirast pozdrav svima koji jesu i koji će ubuduće biti na ovom Forumu!
Evidentirano
MLADEN
Novi član
*

Profil Email
« Odgovor #10 : Kolovoz 03, 2006, 04:39:15 »

EVO JEDNA JAKO LIJEPA STARA RAZGLEDNICA IZ JEZERANA NA KOJOJ SE LIJEPO VIDI ŠKOLA SA SVOJOM LIPOM ISPRED, DAVNE 1899.god. I KUĆA SA DESNE STRANE KOJE VIŠE U JEZERANIMA NEMA!
ZANIMLJIVO JE I OVO DRVO ŠTO JE PALO NA CESTU, KAO DA SE UGRAĐUJE ILI MIČE NEKAKOVA BANDERA, ILI ŠTO LI JE VEĆ?
SA LIJEVE STRANE SE VIDI DIO NEČIJE KUĆE I DOMA ZA ZABAVU KOJIH  ISTO TAKO VIŠE NEMA!

TU SADA IZA TE STARE KUĆE KOJE VIŠE NEMA STOJI NOVA KUĆA OD DRAŽENA VRANIĆA.

Evidentirano
MLADEN
Novi član
*

Profil Email
« Odgovor #11 : Kolovoz 03, 2006, 06:54:45 »

O Marice, uvjek si u pravu!

Da KARLE SERTIĆ nije branio Carsku krunu u ono svoje vrijeme od Turčina, ne bi ga mi sad ovdje niti spominjali, a to se odnosi i na sve ostale naše slavne LIČANE!

Ma ja sam kratko vrijeme tu pa je za mene ovo sve prenaglo, zato Marice bi ja htio da nekoga ne uvrijedim i to nenamjerno!

Srdačni pozdrav i Tebi Marice!
Evidentirano
MLADEN
Novi član
*

Profil Email
« Odgovor #12 : Kolovoz 04, 2006, 01:23:21 »

MARICE DRAGA EVO TI MIRKO PARAC I PLUS "NARODNA GOSTIONA!
OTKUD TI PITAŠ BAŠ ZA PARCA, A JA GLEDAM TU RAZGLEDNICU U POLA DVA PO NOĆI? PA TO NIJE NORMALNO, ILI ?

KAD SAM VIDIL DA PIŠE NA TVOM POSTU ZA SLAVE PARAC, NIS NI UREDIL VU RAZGLEDNICU VEĆ SAM JE ODMA PUSTIL NA FORUM, SUTRA ĆU JE UREDIT, USTVARI VEĆ DANAS NA MOM KOMPJUTERU NA POSLU. :shock:
Evidentirano
MLADEN
Novi član
*

Profil Email
« Odgovor #13 : Kolovoz 04, 2006, 01:41:45 »

....neka veza u ovome svemu je, ja nemam pojma kako to more tako bit' ali "nešto" ili "netko" nas nekuda vodi, baš me zanima kamo, ili je to sve samo koincidencija ili slučajnost, ako je neznam ča god, al' je lipo i zbilja zabavno do neba!  Sirast
Evidentirano
MLADEN
Novi član
*

Profil Email
« Odgovor #14 : Kolovoz 09, 2006, 08:35:54 »

TRGOVINA FRANJE SERTIĆA!
EVO NAM JOŠ MALO RODBINE IZ DAVNI GODIN, A SVE ISPRED NEGDAŠNJE TRGOVINE FRANJE SERTIĆA

POJMA NIMAM KA BI TO KUĆA MOGLA BIT' I KADI JE?
Evidentirano
 Stranica: [1] 2 3 ... 17
  Ispis  

Skoči na:  

UseBB Port by Gaia Lički forum ZK Stajnica | Powered by SMF 1.1.10. © 2005, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.