Lički forum
Lički forum ZK Stajnica  
Rujan 24, 2022, 05:50:15 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave

Stranica: [1]
  Ispis  
Autor Tema: Zašto svi pitaju bas za ličku?  (Posjeta: 16458 )
0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.
Mato
Administrator
Novi član

Spol: Muški

« : Srpanj 14, 2006, 03:52:09 »

Danas sam se šetao po Dolcu, najpoznatijem Zagrebačkom placu. Otvoren je jedan novi dućan u kojemu se prodaju razni stolnjaci, čipke, marame, čak i pokoja nošnja i slične rukotvorine. I male figurice obučene u nošnje iz svih krajeva Hrvatske. Naravno ušao sam unutra i pitao za Ličku lutkicu a žena mi odgovara: "Zašto svi pitaju bas za ličku?"  Smješko

Tko će ga znat, možda zato što ličani najviše držimo do svojega, možda zato što nas jako puno ima u Zagrebu...

Inače, košta 70 kuna ali našao sam malo dalje na jednom štandu istu takvu za 65 kuna.
Evidentirano
niko
Novi član
*

« Odgovor #1 : Kolovoz 31, 2006, 02:15:17 »

Zato sto mi Licani, iako imam samo 1% licke krvi, necemo nikad zaboraviti nas rajski kraj  :wink:
Evidentirano
Lipice
Novi član
*

http://www.facebook.com/#!/groups/44928721496/

351463115 lipicetv@hotmail.com
Profil WWW
« Odgovor #2 : Kolovoz 31, 2006, 07:58:59 »

@ Niko

upravo tako

u ZG znam x-ljudi kim je samo recimo jedna baba iz Likie i vec se osicadu kej Licani Namigujem hihihi

@ Mate
ajde stavi sliku od tie lutke ako si je kupil... ki to proizvodi... ( samo da ne pise na njuoj Made in China)
Evidentirano

Lee Chan 4 life
Ličan
Novi član
*

« Odgovor #3 : Kolovoz 31, 2006, 08:01:35 »

U općoj globalizaciji ljudi se pomalo vraćaju svojim korijenima. Možda je to kod nas gorštaka malo izraženije. Kada se naši vrate iz "stranog svita" odmah traže nešto što ih može podsjećati na njihovu mladost, prošlost i korijene. Lička kapa je najorginalniji predmet, svugdje prepoznat, ali nadasve izvoran predmet.
Zato nabavite jednu i neka vas podsjeća na "stari kraj".
E, sinoć je bila predivna TV emisija iz Sinca pod nazivom "Malo misto". Žao mi je što je nisam snimio. Bezbroj ličkih predmeta, pjesama, ličke hrane a nadasve prekrasna Gacka. Pokušat ću je nabaviti na HTV.
Evidentirano
Mato
Administrator
Novi član

« Odgovor #4 : Rujan 01, 2006, 01:17:56 »

Lipice, ponijet cu foto aparat jednom kad budem isao na Dolac pa cu je uslikat. Nisam je kupio, nisam imao novaca tada ali sad si razmisljam da bi si mogao uzet jednu. Mislim da je pisalo da je to izvorni hrvatski suvenir.

Evo pala mi ideja, mozemo napravit nagradnu igru tu na forumu i da nagrada bude ta lutka, morat cemo se Stenta i ja to dogovorit. Ako vi imate prijedloge za nagradnu igru napisite, mozda najljepsa stajnicka slika, ili pjesme o Stajnici, tako nesto.

Licane, gledao sam samo kraj Malog mista, nazvao si me prekasno Smješko
Evidentirano
Lipice
Novi član
*

http://www.facebook.com/#!/groups/44928721496/

351463115 lipicetv@hotmail.com
Profil WWW
« Odgovor #5 : Rujan 01, 2006, 09:14:23 »

pa meni je najlipsa slika iz Stajnic` naj put ca vodi popriko do Lipic`;) hihihi
Evidentirano

Lee Chan 4 life
mikos
Novi član
*

Profil Email
« Odgovor #6 : Lipanj 13, 2007, 08:38:55 »

Zato jer je Lička najlipša Cool
Evidentirano
dane
Novi član
*

« Odgovor #7 : Lipanj 13, 2007, 09:15:00 »

Tako je. Sirast
Evidentirano
hos zg
Novi član
*

za_dom_spremni@hotmail.com
Profil WWW
« Odgovor #8 : Srpanj 11, 2007, 08:53:38 »

MENI SU DJED I BAKA IZ LIKE. NAŽALOST NIKAD U LICI NISAM BIO AL JE VOLIM VIŠE NEGO BILO KOJE MJESTO NA ZEMLJI. ZA DOM SPREMNI
Evidentirano
Ličan
Novi član
*

« Odgovor #9 : Srpanj 16, 2007, 03:58:56 »

HOS ZG moraš upoznat svoje korijene jer bez njih ne možeš rasti. Svi tragamo za njima i uspjeli smo popuniti brojne praznine koje su nedostajale.
Evidentirano
 Stranica: [1]
  Ispis  

Skoči na:  

UseBB Port by Gaia Lički forum ZK Stajnica | Powered by SMF 1.1.10. © 2005, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.