Lički forum
Lički forum ZK Stajnica  
OĹľujak 28, 2020, 04:53:32 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave

Stranica: [1]
  Ispis  
Autor Tema: Consistency of Windows XP error  (Posjeta: 6750 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
stenta
Administrator
Novi član

Spol: Muški

Profil Email
« : Kolovoz 10, 2006, 04:03:49 »

Konsistenz od Windowa XP ili Consistency of Windows XP  javlja se kod XP Pro verzije sa Service Pack 2 (SP2).
Prilikom pokretanja kompjutora ili BOOTING ako je Windows bio updated sa Patches ili reference update sa www.microsoft.com.
Sama rijec kaze da se radi o cvrstoci, gustoci, podudarnosti i slaganju
same windows plaforme.

Ukoliko je Hard drive preopterecen sa smecem,  windows ce uzeti vrijeme da se pronadu zeljni podaci, ako je doslo do update samoga windowsa a nije se zavrsio pravilno znaci opeta ce dolazi do vlastite iagnoze skeniranja same DLL strukture i FAT ili NTFS sistema

Morate vidjeti na kojem DRIVE computer vrsi CONSISTENCY recmo akoje u pitanju drive A, da bi sprijecili ovo prilikom drugoga startup ili boot morate uraditi ovo

1. klikni na Start -> Run -> chkntfs /x a: -> OK

Ovo vazi da drive A:  koji je Floppy,  ako se radi recimo o drive C: onda ponovite istu proceduru i umjesto a:  upisite c:

Drugi nacn je da otidete u BIOS i potrazite opciju
disable the "floppy check".

Obicno pri samome Boot (crni ekran) pritisnite F1  ili F10  zavisi od Mother Board da se ude u BIOS system .
Pogledajte Prirucnik (manual) za vasu Maticnu plocu  ili Mother Board tu cete naci na koji nacin da udete u BIOS i napravite ovo sto sam gore upsioao

Preporucam sljedece.

Napravite :

www.lavasoft.de   i skinite free verziju AD ADWARE SE PERSONAL instalirajte i pogledajte dali se nakupilo smeca u Windows i ostalim strukrturnim grupama, sve smece treba izbaciti.

Napravite DEFRAG vaseg systema kao i DISK CHECK

START>ALL PROGRAMS>ACCESSORIES>SYSTEM TOOLS> DISK EFRAGMENTER

Kad je ovo gotovo onda otidite na

START>RUN> CHKDSK
(CHKDSK  treba upisati pa onda ok)

ovo ce pregledati cjeli Hard drive da nema losih clustera ili BAD CROSS LNKS.

I nezaboravite da sto cesce napravite backup od vasih slika, pjesmam i svega ostalog sto imate u vasem computoru a zelite sacuvati.

Xp moze pasti, a Hard drive moze izgorjeti ili zakociti tako da postoje velike sanse da cete izgubiti sav vas trud i muku sto je bio na Hard drive.

Ukoliko imate DVD brner instaliran na Vasem computoru uz pomoc NERO ili nekog drugog programa mozete vrlo lako napraviti backup na DVD disk na kojeg stane i do 3.7 GB vasih pisama, slika i svega ostalog a cjena mu  ~ 5 za 2€ .

Nadam se da sam vam pomogo ako se problem opeta javi javite mi kako bismoupotrebili drugu akternativu a to je WINDOWS REPAIR ILI wINDOWS POPRAVAK, AL S TIME DA IMATE oRGINALNI DISK OD WINDOS XP PRO kojeg mislim da koristite.

Sretno

Stenta
Evidentirano
 Stranica: [1]
  Ispis  

Skoči na:  

UseBB Port by Gaia Lički forum ZK Stajnica | Powered by SMF 1.1.10. © 2005, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.