Lički forum
Lički forum ZK Stajnica  
Travanj 23, 2017, 11:34:17 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave

Stranica: 1 [2]
  Ispis  
Autor Tema: Rajković - Rajkovich  (Posjeta: 19562 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
bobban
Novi član
*

Profil Email
« Odgovor #15 : Svibanj 30, 2011, 09:33:17 »

g
« Zadnja izmjena: Kolovoz 14, 2014, 10:17:39 bobban » Evidentirano
Ličan
Novi član
*

« Odgovor #16 : Svibanj 31, 2011, 07:01:15 »

Bobane pokušaj pronaći neko dokument jedino ti tako možemo pomoći. Rajkovići su dosta rasprostranjeni i teško je bez nekog bližeg podatka dati odgovor-
Evidentirano
slavonac
Novi član
*

« Odgovor #17 : SijeÄŤanj 15, 2015, 11:08:45 »

Pozdrav, Evo i moja je prabaka je također iz Like prezivala se Rajković i iz mjesta Stajnice je, e sad mene zanima jel vi tamo haha znate štogot reći problem je što je to bilo jako jako davno mislim 1916. godine prabaka je imala 6 ili 9 godine kada je došla u Slavoniju. Znam da su posjedovali šumu i da su bili imucniji i povecu kuću. I znam da je njezin brat ili stric otisao u SAD ili Kanadu. I jos znam kada su dosli u SLlvoniju da su pozvali svoje neke rođake rekao bi da su neki bliži rod prezime je Perković njih i dan danas jos ima u mome mjestu Sirast
Evidentirano
Ličan
Novi član
*

« Odgovor #18 : SijeÄŤanj 21, 2015, 09:58:06 »

U Stajnici danas ima malo Rajkovića. Imaš li neke detalje oko imena bake, nadimka obitelji i slično.
Evidentirano
slavonac
Novi član
*

« Odgovor #19 : SijeÄŤanj 24, 2015, 03:26:36 »

Prabaka se zvala Manda ali pitat cu ja baku ime njezinih roditelja a mozda bi znala i nadimak ako su imali pa cu vam reć.
Evidentirano
slavonac
Novi član
*

« Odgovor #20 : VeljaÄŤa 11, 2015, 10:36:56 »

Eo mene uspio sam eke informacije dobit haha. prabaka se zvala Manda Rajković otac joj se zvao Josip Rajković a majka Janja Rajković i baka nijesigurna misli da je bila rođena Sertić imala je brata koji je otišao u ameriku. Također znam da u selu komletincima kod Vinkovaca imaju neki Rajkovići i da je to neka daljna familija. Moja prabaka i njezini su imali u Stajnicama zemlje kuću te su imali i šumu prodavali su drva i daske pa su vjerojatno imal ii pilanu mozda vam to pomogne sta i pitao sam baku kako su ih zvali ona kaze da nisu imali nadimak neko su ih po prezimenu zvali baš rajković to im je vjerojatno i bio nadimak. Sirast
Evidentirano
Ličan
Novi član
*

« Odgovor #21 : VeljaÄŤa 12, 2015, 01:02:32 »

Hmmm, pokušat ćemo vidjeti sa starijima dal se sjećaju nekoga s takvim opisom.
Evidentirano
slavonac
Novi član
*

« Odgovor #22 : VeljaÄŤa 12, 2015, 12:56:30 »

haha sumnjam da ima netko toliko star da ih zna oni su se odselili za vrijeme prvog svjetskog rata.
Evidentirano
Ličan
Novi član
*

« Odgovor #23 : VeljaÄŤa 13, 2015, 02:41:48 »

Nažalost, u pravu si. Ali rodni kraj je ostao čeka Te da ga posjetiš i prošetaš prekrasnim predjelima svojih predaka.
Evidentirano
slavonac
Novi član
*

« Odgovor #24 : VeljaÄŤa 17, 2015, 01:11:07 »

ahahahah jednog manjeg dijela mojih predaka naspram ovih drugih u slavoniji. Prolazio sam jednom u blizini kada sam išao na more ako se nevaram izdaljine sam vidio Stajnice i lipo je .
Evidentirano
Ličan
Novi član
*

« Odgovor #25 : VeljaÄŤa 18, 2015, 03:13:43 »

Da, u pravu si, prekrasna dolina ispod Kapele, odmah do tunela pa prema istoku.
Evidentirano
 Stranica: 1 [2]
  Ispis  

Skoči na:  

UseBB Port by Gaia Lički forum ZK Stajnica | Powered by SMF 1.1.10. © 2005, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.