Lički forum
Lički forum ZK Stajnica  
Rujan 19, 2019, 04:40:47 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave

Stranica: [1]
  Ispis  
Autor Tema: Pozdravljam sve ličane, siščane i hrvate u lijepoj našoj, vaš Isus iz Kosinja..  (Posjeta: 6883 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
MLADEN
Novi član
*

Profil Email
« : SijeÄŤanj 17, 2010, 03:04:26 »

Dnevnik kosinjske tragedije - imaš ti krivnju?

http://www.likaworld.net/lika/index.php?option=com_content&view=article&id=135%3Adnevnik-kosinjske-tragedije-ima-ti-krivnju&catid=44%3Aizvanredne-vijesti-kosinj&lang=de

svuda oko nas strašne katastrofe, a mi bespomoćni, a naši političari ne žele niti prstom mrdnuti...

al smo jadan narod.. Plač
« Zadnja izmjena: SijeÄŤanj 17, 2010, 03:53:44 MLADEN » Evidentirano
Ličan
Novi član
*

« Odgovor #1 : SijeÄŤanj 18, 2010, 11:30:54 »

Političari kažedu da je sve u redu a narod da ni. Ko je ovde lud sami prosudite. Neka se javidu obični, mali ljudi i neka napišedu kakova je situacija. Meni ni niš jasno, ako predsednik općine kaže da jimadu dosta "sredstava" i da jim vojska i drugi ne trebadu onda bi on trebal odgovarat onim ča su ga izabrali.
Mosinjani, javite se kakova je stvarnost...
Evidentirano
jezeranac
Novi član
*

« Odgovor #2 : SijeÄŤanj 24, 2010, 07:15:51 »

Ni mi u interesu nikoga branit,a pogotovo ne politicare,ali pitam vas sve skupa dali je moguce obranit od poplave Jezerana i Crnac? Vrtim očima
Evidentirano
MLADEN
Novi član
*

Profil Email
« Odgovor #3 : SijeÄŤanj 25, 2010, 12:15:01 »

Ni mi u interesu nikoga branit,a pogotovo ne politicare,ali pitam vas sve skupa dali je moguce obranit od poplave Jezerana i Crnac? Vrtim očima

Političari kažedu da je sve u redu a narod da ni. Ko je ovde lud sami prosudite. Neka se javidu obični, mali ljudi i neka napišedu kakova je situacija. Meni ni niš jasno, ako predsednik općine kaže da jimadu dosta "sredstava" i da jim vojska i drugi ne trebadu onda bi on trebal odgovarat onim ča su ga izabrali.
Mosinjani, javite se kakova je stvarnost...

Tone moj pa kadisi ti meni, ma se više niš ne javljaš..
vlja smo sve slike ispucali...?
il ji čuvamo za kraj za desert?

..a ovo u Kosinju, ma jie daleko je to od nas ko i Haiti..ali nije problem u zemljotresu i u poplavi..

nego u brani, u čoviku.. neko se previše u toj bahatoj liki zajebava s tujimi životima!
a onda kad zagusti..onda on ni kriv!
ma kako ni kriv? pa kriv je neko tko nije spustio tu da ne kažem, jebenu branu!!
nije spustio netko branu!
pa kako to..'8w7tš98 bqn38 krvavu!!
zač tu branu retardirani retard ni spustil..
zato, jer se napil rakije il pive.. il se negdje prežderavao s domaćom prasetinom na klanju?!
mislim stvarno.. ča je sljedeće?
granatiranje oblaka..al će malkoc granati (50.000 kom.), malkoc past na jezerane, kadika će na stajnicu (25.000), i samo 10.000 na črnač.. pa ćedu ljudem kašnje donest kamijon kruva, 500 lit. mlika i brašna..itd..
ma to je sve sranje..
ma tie političare treba narod lipo povatat za grkljane i otpeljat u Gospić u zatvor.. nek tamo pijana i bahata gamad onda razmišlja zač sidi u debeloj fotelji i ne misli tuom svojom umišljenom tikvurinom!
pa lika nam je sva evo stalno u totalno živom dreku! i niki niš.. ča još treba?
ča se napravilo u vi 20 godin?....
mislim da bi zbog vie poplave baš trebalo doć do nekoga preokreta.. to je bilo upozorenje pa i opomena..svima !
pa kako to da nitko neće odgovarati..?
Neko je kriv za ovu poplavu u Kosinju i mora odgovarati, bio on direktor HEP-a ili Jadranka Kosor..taj ima da odgovara i da plati svu nastalu štetu!
Za buduća pokoljenja!!
Ne dajte se nikom zajebavat rođaci moji..

E Tone moj pa znaš i sam da u Jezerani nima nikakova brana ka se neće spustit i dignut..al ovi malo dalje, oni tamo na...stradaše!

E a Ličane moj..dragi, političari jimadu kompjutere, laptope od 100.000 MB! mobitele.. "naše" Mercedese i BMW-eje, pa jim je lako javljat da je sve O.K. a kako će se jadni narod javit.. nikako!
Evo javljamo se nas par.. drugi već spidu u teplimi dekami i debelimi i teplimi popluni...
ajde bog svima.... čuvajte se političara i kad spidu.... Cool
Evidentirano
jezeranac
Novi član
*

« Odgovor #4 : SijeÄŤanj 25, 2010, 08:38:24 »

Dragi moj Mladene,lipo te pozdravljam.Ja tebe razumim pa cu ti dat sve za pravo,ali moras znat da je jos veca poplava bila 1937 g.
Eto prije 73 godine.Brana u Kosinju je napravna prije 40 godin,dakle u nikom drugom vrimenu i drugim politicarima.A da nima
izlaza navodno ima pa pricekajmo malo, ne more se sve od jedamput.A narodu Kosinja pozelimo da se cim prvo rijesi taj problem.
Bog te pozvil!!! Namigujem
Evidentirano
jezeranac
Novi član
*

« Odgovor #5 : SijeÄŤanj 25, 2010, 09:32:38 »

Mladene,evo nase feste u Vidocini...
Evidentirano
MLADEN
Novi član
*

Profil Email
« Odgovor #6 : SijeÄŤanj 26, 2010, 12:30:06 »

Dragi moj Mladene,lipo te pozdravljam.Ja tebe razumim pa cu ti dat sve za pravo,ali moras znat da je jos veca poplava bila 1937 g.
Eto prije 73 godine.Brana u Kosinju je napravna prije 40 godin,dakle u nikom drugom vrimenu i drugim politicarima.A da nima
izlaza navodno ima pa pricekajmo malo, ne more se sve od jedamput.A narodu Kosinja pozelimo da se cim prvo rijesi taj problem.
Bog te pozvil!!! Namigujem

bog Tone..
ie pa ča si me vuode sad metnul? Šokiran

e pa vlja si mislil da ćemo zapivat vo lito i ku pismu u sred Kosinja!
sad je gotovo, ali mislim da je najvažnije da u toj katastrofi ni bilo nastradalih..

a sad, sve prolazi pa će i to proć bez nekih tragičnijih posljedica..

eto svjedoci smo strašnih tragedija u celom svitu pa se Kosinj u svemu nekako raspline i izgubi..

ovi su dičaci i cure najviše pomagali u spašavanju od poplave..kuliko sam ja čul:

Gospodin Josip Župan iz Pazariške, i gospodin Pajo Uzelac iz Bužima, ustupili su svoju pomoć Kosinjanima, donirajuci sijeno za stoku.

Grgurić Nikola, Fadljević Josip iz Kosinjskog Bakovca i gospodin Ivica Bartul iz Smiljana, 22.1.2010. posjetili su Donji Kosinj, dovozeći sijeno za stoku ovih mještana.

Ivana Bilen, tajnica Gospićkog Caritasa..nesebično se zalagala da se ljudima dodijele namirnice..

Kruh.................................................660 kom.
Mlijeko..............................................642 lit.
Mesni naresci Gavrilović........................1.420 kom.
Jaja..................................................700 kom.
Riža...................................................60 kg
Palenta...............................................10 kg
Ulje.................................................. 50 lit
Čajevi razni........................................ 60 kom
Jabuke............................................. 29 kg
Banane ...............................................42,5 kg
Naranče ............................................31 kg
Jogurt ...............................................20 kom

to je na više mjesta opisala i moderatorica likaworlda, ana
http://www.likaworld.net/forum/index.php/topic,1754.msg6504.html#msg6504

dočim MARICA "ljuta guja"!.. bogme je pucala po svima u Hrvatskoj.. bez dlake na jeziku i bez pardona, ikome živome..i svaka joj čast!
ona to dobro zna obradit i odradit.. bogami je TUKLA sve RIBE U GLAVU!!ništa u rep.. Cerim se
http://www.likaworld.net/forum/index.php/topic,1750.msg6481.html#msg6481

ne znam baš, ali da se mene pita ja u takovom okružju bogme tamo nebi delal niti kuće a bogme niti vikendice, nebi tamo til živit i gotovo!
eto to je problem za taj kraj ubuduće!
zato treba netko da odgovara, na svakom je da na svoj način malo promisli koja je nenadoknadiva šteta prouzročena s ovim neodgovornim djelom ovome kraju za sva buduća vremena..

živu propast su napravili..  Ljut

Tone, pozdravi sve svoje.. pišemo se i čitamo, fala ti na slikami..
Evidentirano
 Stranica: [1]
  Ispis  

Skoči na:  

UseBB Port by Gaia Lički forum ZK Stajnica | Powered by SMF 1.1.10. © 2005, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.